×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. jūlijs, 2013
Drukāt

LNO valdes locekļa amata konkursa nākamajai kārtā virza visus pretendentus

foto - Letafoto - Leta

Konkursā par Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdes locekļa amatiem, kurā kopumā tika saņemti desmit pretendentu pieteikumi, nākamajai kārtai tiek virzīti visi pretendenti, aģentūrai LETA pastāstīja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Bērziņa-Bebriša.

Šodien uz pirmo sēdi sanāca konkursa komisija, un, kā atzina komisijas vadītājs Jānis Dripe, komisija ir gandarīta par izrādīto interesi par LNO nākotni.

Visi kandidāti, kas pieteikušies LNO valdes locekļa amatiem, pārstāv Latviju un ir augstu vērtējami. Komisija nolēma visus pretendentus virzīt konkursa otrajai kārtai. Augusta otrajā nedēļā komisijas pārstāvji tiksies ar visiem pretendentiem, veltot laiku nopietnām un izvērstām sarunām. Tie pretendenti, kas augusta beigās tiks aicināti uz konkursa trešo kārtu, tajā prezentēs arī savu redzējumu par operas darbības attīstību, klāstīja Dripe.

Jau ziņots, ka 19. jūnijā Kultūras ministrija izsludināja konkursu uz LNO trīs valdes locekļu amatiem. Pieteikumus dalībai konkursā varēja iesniegt līdz 19. jūlijam.

Latvijas Nacionālās operas likumā noteiktais jauno valdes locekļu apstiprināšanas termiņš ir 2013. gada 31. decembris, tomēr Kultūras ministrija cer tos izraudzīties līdz šā gada 1. septembrim, lai amata pienākumus valde varētu sākt pildīt, jau sākoties jaunajai operas sezonai.

Pretendentus paredzēts vērtēt trīs kārtās. Otrajā kārtā notiks sākotnējās intervijas ar pirmajā kārtā tālākai atlasei izvirzītajiem pretendentiem, bet trešajā kārtā notiks padziļinātas intervijas ar noslēdzošajai kārtai izvirzītajiem pretendentiem.

Pretendentus vērtē īpaši šim mērķim izveidota komisija, par kuras priekšsēdētāju izraudzīts kultūras ministres padomnieks Jānis Dripe. Komisijā darbojas arī Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors Artis Sīmanis, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības padomē sekretariāta Prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas vadītāja Selga Laizāne, Latvijas Kultūras akadēmijas kultūras menedžmenta profesors Ivars Bērziņš, Kultūras alianses pārstāvis Juris Dambis, Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Lielpēters un Kultūras ministrijas Juridiskās nodaļas vadītājas vietnieks Juris Šumeiko.

Pretendentu vērtēšanas gaitā komisijai ir tiesības piesaistīt arī citus ekspertus un speciālistus.

Saskaņā ar Latvijas Nacionālās operas likumu valdes priekšsēdētāju no trim konkursā uzvarējušajiem valdes locekļiem apstiprinās kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+