Praktiski
Manas tiesības

Loterijas laimests: šogad ir jāmaksā ienākumu nodoklis, arī no ārzemēs gūta vinnesta0

Foto-Fotolia

Dzirdēju, ka mainījušies nodokļi par vinnestiem loterijā. Ja es šogad vinnēšu, piemēram, Superbingo, kādi nodokļi man būs jāmaksā? AUSMA MĀLPILS NOVADĀ

Pērn laimesti nebija apliekami ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, bet par šogad saņemto laimestu, kas pārsniedz 3000 eiro un kas izmaksāts vienā reizē vai summējot visā azartspēles organizēšanas vietas apmeklējuma laikā saņemto, nodoklis ir jāmaksā. Laimesta daļai, kas pārsniedz 3000 eiro, bet nepārsniedz 55 000 eiro, piemēro nodokļa likmi 23% apmērā, bet izložu vai azartspēļu laimesta daļai, kas pārsniedz 55 000 eiro, piemēro nodokļa likmi 31,4% apmērā.

Tātad izložu un azartspēļu laimesti, kas pārsniedz 3000 eiro, tagad ir apliekami ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, un tas jāietur laimesta izmaksātājam. Ja persona, piemēram, ir laimējusi 1000 eiro, laimests nav apliekams ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, savukārt, ja persona ir laimējusi 3500 eiro, no 500 eiro nodokli ieturēs ienākuma izmaksātājs.

Ja personas kopējie ienākumi no azartspēlēm, kas gūti vairākās apmeklējumu reizēs, taksācijas gadā, kopā saskaitot, pārsniedz 3000 eiro un no tiem nav ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis izmaksas brīdī, personai ir pienākums iesniegt gada ienākumu deklarāciju un maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli no tās ienākuma daļas, kura pārsniedz 3000 eiro. Arī tad, ja laimests, kas pārsniedz 3000 eiro, gūts ārvalstīs un no tā nav ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, personai ir pienākums iesniegt gada ienākumu deklarāciju un samaksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli.

KONSULTĒJUSI VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTA SABIEDRISKO ATTIECĪBU DAĻAS SPECIĀLISTE KRISTĪNE AUGSTKALNE-JAUNBĒRZIŅA

LA.lv