×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2013
Drukāt

LTV plaši atspoguļos Dziesmu un deju svētku norisi

foto - Letafoto - Leta

Latvijas Televīzija (LTV) aktīvi gatavojas XXV Dziesmu un XV Deju svētkiem, kas notiks no 30. jūnija līdz 7. jūlijam, pulcējot aptuveni 40 000 dalībnieku. LTV piedāvās koncertu tiešraides un ierakstus, kā arī vērienīgu ieskaņas programmu.

Dziesmu svētku nedēļā no 30. jūnija līdz 7. jūlijam LTV1 programmā katru dienu būs skatāma kāda no svētku norisēm. Televīzijā un internetā būs iespēja vētot Svētku atklāšanu, Garīgās mūzikas koncertu, Tautas tērpu skati, Jāzepa Vītola 150 gadei veltītu koncertu, Vokāli simfoniskās mūzikas koncertu, mazākumtautību kolektīvu koncertu, Vokālo ansambļu koncertu “Putns ar zīda asti”, Tautas mūzikas koncertu “Raksti”, Pūtēju orķestru dižkoncertu, Deju lieluzvedumu “Tēvu laipas”, Svētku noslēguma koncertu “Līgo!” un svētku sadziedāšanos Mežaparka Lielajā estrādē.

LTV7 piedāvās skatītājiem pūtēju orķestru Dižkoncerta tiešraidi, savukārt īpašā formātā abos LTV kanālos un interneta vietnē www.ltv.lv skatītājiem būs iespēja noskatīties Svētku dalībnieku gājienu. Visi minētie Dziesmu un Deju svētku notikumi būs pieejami ne tikai televīzijā, bet arī internetā – LTV mājaslapas vietnē www.ltv.lv/dziesmusvetki – gan pārraižu laikā, gan pēc tam.

Svētku nedēļā LTV tiešraidē veidos arī Dziesmusvētku studiju, kas pirmoreiz darbosies pilsētvidē – “Rīga 2014” paviljonā Esplanādē.

Pirmo reizi internetā www.ltv.lv LTV pārraidīs Koru karus, deju kolektīvu finālskates un pūtēju orķestru konkursu.

LTV jau uzsākusi sirsnīgo akciju “Mans Dziesmusvētku stāsts”, kurā aicina ikvienu veidot svētku kopējo virtuālo dienasgrāmatu, iesūtot savus stāstus, fotogrāfijas vai saites uz pašu veidotiem video. Savus Dziesmusvētku piedzīvojumus un iespaidus, kā arī stāstus par kolektīvu gatavošanos šim notikumam skatītāji var izklāstīt rakstiski, sūtot Latvijas Televīzijai vēstuli pa pastu – Rīga, Zaķusalas krastmala 3, LV-1509 – vai e-pastu – dziesmusvetki@ltv.lv . Akcijas dalībniekiem ir iespēja veidot arī pašiem savus videostāstus un nosūtīt tos uz adresi dziesmusvetki@ltv.lv. Līdz pat svētku beigām pirmoreiz ikviens var iesaistīties Dziesmu un Deju svētku dokumentēšanā un satura veidošanā. Iedvesmojošākos un jaukākos stāstus publicēs www.ltv.lv/dziesmusvetki.

Svētkiem veltītus sižetus rādīs arī raidījumos “100g kultūras”, “Labrīt, Latvija!” un “Province”, bet erudīcijas spēlē “VIP” skatītāji varēs pārbaudīt savas zināšanas par šo kultūras notikumu. Šo un citu Dziesmusvētkiem veltītu raidījumu saturs būs pieejams arī www.ltv.lv/dziesmusvetki.

Savukārt no 5. maija LTV1 piedāvās svētku ieskaņas raidījumu “Lai top!”, kurā šim pasākumam gatavosies visi svētku kustības tautas mākslas žanru pārstāvji – kordziedātāji, dejotāji, pūtēju orķestru dalībnieki, amatierteātru aktieri, tautas mūzikas pārstāvji – un ne tikai viņi vien…. Skanīgo pārraidi vadīs televīzijas personības Renārs Zeltiņš un Eva Ikstena – Strapcāne.

LTV1 kultūras, izklaides un bērnu raidījumu satura redaktore Daina Markova uzsver, ka Latvijas Televīzijai ir liels gods būt Dziesmusvētku televīzijai: “Tā ir arī milzīga atbildība, radošs izaicinājums un uzticība! Pirmo reizi skatītājiem tik plaši ļausim būt klāt dziesmusvētku koncertos un pasākumos gan LTV1, gan interneta vietnē www.ltv.lv, gan LTV7. Var droši teikt, ka visa Latvijas Televīzija jau šobrīd dzīvo diesmusvētku noskaņās – plānojot, veidojot, sadarbojoties ar svētku veidotājiem un dalībniekiem. Dziesmusvētki vieno un atjauno arī mūs – paaudzēs, pieredzēs un drosmīgos radošos izaicinājumos!”

Dziesmu un Deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva ir gandarīta par sadarbību ar LTV: “Dziesmu un Deju svētki ir Latvijas kultūras dzīves centrālais notikums, kas reizi piecos gados pulcē lielu dalībnieku un skatītāju skaitu, turpina, attīsta un ik reizi sniedz jaunus impulsus unikālai kultūras tradīcijai, rosina jaunradi un aktīvu līdzdalību mākslinieciskajos procesos. Latvijas Televīzija gan ar pirmssvētku un svētku nedēļas raidījumiem, gan pasākumu tiešraidēm televīzijas ēterā un internetā nodrošina svarīgāko – pieejamību un līdzpārdzīvojumu ne tikai Latvijas skatītājiem, bet arī ārvalstīs dzīvojošajiem latviešiem.”

Ja nav iespējas iegādāties biļetes uz kādu no koncertiem, svētku noskaņu visas nedēļas garumā un arī pēc svētkiem varēsiet baudīt Latvijas Televīzijā – Dziesmusvētku televīzijā! Turpmāk par Dziesmusvētku pārraidēm LTV sniegs plašāku informāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+