×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2014
Drukāt

LU ar filmu un izstādi pieminēs holokaustu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Atzīmējot Starptautisko Holokausta upuru piemiņas dienu, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Latvijas Universitātes (LU) Jūdaikas studiju centrs pirmdien, 27. janvārī rīko dokumentālās filmas ”Geto stāsti. Rīga” izrādi. LU ēkā Raiņa bulvārī 19 līdz 4. februārim apskatāma arī Holokausta upuru un varoņu memoriālā kompleksa ”Jad Vašem” ceļojošā izstāde ”Vairāk nekā bērnu spēles. Bērni holokaustā: jaunrade un spēles”, informē LU pārstāvji.

Filmas demonstrēšana notiks LU Mazajā aulā plkst.16.00. ”Geto stāsti. Rīga” veidojušas LTV1 raidījuma ”Ielas garumā” vadītāja Lilita Eglīte un režisore Linda Olte. Ievadvārdus pasākumā teiks Lilita Eglīte. Filma ar holokaustu pārdzīvojušo un aculiecinieku atmiņu palīdzību vēsta par vācu okupācijas periodu Latvijā, par Rīgas geto izveidi un dzīvi tajā. Tās kadros savās atmiņās dalās muzeja “Ebreji Latvijā” izveidotājs Marģers Vetermanis, franču valodas skolotāja Riva Šefere, jurists Aleksandrs Bergmanis, mūzikas skolotāja Gabriela Paraša, kā arī kinozinātniece Valentīna Freimane. Pirmizrādi ”Geto stāsti. Rīga” piedzīvoja aizvadītā gada 17. aprīlī kinoteātrī “Splendid Palace”.

Izraēlas ”Jad Vašem” centra izveidotā ceļojošā izstāde ”Vairāk nekā bērnu spēles. Bērni holokaustā: jaunrade un spēles” Latvijā uzturas kopš 2013. gada pavasara. Tā jau bijusi apskatāma Kara muzejā un apceļojusi Latvijas skolas, bet tagad nonākusi LU. Izstāde aicina uz ebreju tautas traģēdiju paraudzīties no neierasta skatpunkta. Tā stāsta par ebreju bērniem, holokaustā bieži nošķirtiem no vecākiem un lemtiem bojāejai. Taču pat visbriesmīgākajos apstākļos bērni, kā jau bērni, turpināja spēlēties un fantazēt, jo tas sniedza mierinājumu. ”Fotoattēlos, poēmās, rotaļlietās un radošajos darbos atspoguļojas bērnu centieni visiem spēkiem turēties pie dzīvības, kā arī tieksme saglabāt bērnību un jaunību, radot ap sevi citu realitāti. Izstāde paver skatu bērnu pasaulē, sniedzot ieskatu bērnu izjūtās un dzīvē holokausta laikā,” norādīts LU ziņu vietnē. Nacistu izraisītajā holokaustā gāja bojā apmēram pusotrs miljons bērnu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+