×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

Ludzā izsludināts konkurss Lūcijas skulptūrai

Foto: wikipedia.orgFoto: wikipedia.org

Ludzas novada dome iecerējusi izveidot un pilskalnā izvietot vides dizaina objektu – Lūcijas skulptūru –, kas veicinās Ludzas atpazīstamību un būs paliekoša pilsētvides tēla sastāvdaļa, liecina informācija portālā ludza.lv.

Ludza ir viena no senākajām Latvijas pilsētām; Krievijas vēsturnieks Nikolajs Karamzins savā sacerējumā “Krievijas valsts vēsture” izteicis domu, ka Kijevas hronikā minētā Lučina, kuru kņazs Rjuriks apņēmies dāvināt savam 1174. gadā jaunpiedzimušajam dēlam, varētu būt mūsdienu Ludza. Leģenda vēsta, ka Ludzas pilsēta ir nosaukta par godu Lūcijai – senās pils īpašniecei, un šis vārds ir nostāstu un noslēpumu apvīts.

Ludzas pašvaldība aicina piedāvāt savas idejas atklātajam skiču konkursam “Mazās arhitektūras formas – Lūcijas skulptūras skiču projekta izstrāde”. Konkursa rezultātā tiks izvēlēts oriģinālākais un atbilstošākais skiču projekts Lūcijas skulptūrai, pēc tam ieceri paredzēts īstenot metālā un izvietot skulptūru Ludzas pilskalnā.

Konkursā aicināti piedalīties arhitekti, profesionāli izglītoti tēlnieki vai mākslinieki, autoru kolektīvi, kā arī atbilstošo nozaru augstskolu vecāko kursu studenti. Labākās skices autoram tiks piešķirta naudas balva 800 eiro apmērā, iekļaujot nodokļus.

Konkursa darbus var iesniegt līdz 28. novembra plkst.16. Ludzas novada pašvaldībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+