×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. augusts, 2014
Drukāt

Ticīgie Aglonā lūgs par Latviju un pasauli
 (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Aglonā Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos ieradušies tūkstošiem katoļticīgo no Latvijas un arī svētceļnieki no citām zemēm. Šodien galvenajā misē piedalīsies arī mūsu valsts vadītāji un citi politiķi.

Valsts prezidents Andris Bērziņš Aglonas svētkos ir piedalījies katru gadu un arī šogad ieradīsies, lai apliecinātu cieņu katoļticīgajiiem un visiem pārējiem kristiešiem, stāsta prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne. Pēc dievkalpojuma A. Bērziņam plānota saruna ar bīskapiem.

Aglonā būs arī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un Ministru prezidente Laimdota Straujuma. “Solvita Āboltiņa uz Aglonu dodas, lai izrādītu cieņu katoļticīgajiem un lai domās lūgtu par Latviju un to, lai šajos nemierīgajos laikos pasaulē būtu vairāk miera un līdzsvara,” teic viņas preses sekretāre Gita Valtenberga.

L. Straujuma pirms dažiem gadiem Aglonas svētkos ir bijusi kā privātpersona. Ministru prezidente saka: “Es esmu katoliete, turklāt nāku no Latgales, un man ir svarīgi šajā dienā būt kopā ar katoļiem, kopā ar Latgales ļaudīm. Šis ir brīdis, kad mēs varam kopīgi pievērsties garīgo vērtību stiprināšanai, jo īpaši šajā ģeopolitiski saspringtajā laikā.”

No Rēzeknes–Aglonas diecēzes bīskapa Jāņa Buļa ielūgumu apmeklēt Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus ir saņēmuši arī ministri. Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis kopīgi ar tūkstošiem ticīgo lūgs Dieva svētību mūsu tautai. Arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dodas uz Aglonu. Viņš saka: “Vēlos pateikt paldies Rēzeknes–Aglonas diecēzes bīskapam Jānim Bulim par uzaicinājumu apmeklēt skaistos un garīgos Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus un galveno dievkalpojumu. Protams, kā zemkopības ministrs vienlaikus vēlos pārliecināties, kā Āfrikas cūku mēra skartajā teritorijā Pārtikas un veterinārais dienests un vietējā pašvaldība nodrošina biodrošības pasākumus un uzrauga to ievērošanu.”

Tradicionāli Aglonas svētkos piedalās arī vēstnieks pie Svētā Krēsla Einars Semanis.

Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku galvenajā svētajā misē šodien plkst. 12 (to pārraidīs arī Latvijas Televīzija) uzrunu teiks nuncijs Baltijas valstīs arhibīskaps Pedro Lopess Kintana. Dievkalpojumā piedalīsies Romas katoļu baznīcas bīskapi Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Manā skatijumā,tas svētceļojums un viss kopumā ir pārvērties par tik pat lielu komersiju un lielu miskasti,kā saimes māja!!

  2. … Ar lugsnam vien soreiz nepietiks … un kristiesi, jau vienmer sludina pagriezt otro vaigu nakamajam sitienam … turpretim senlatviesu kodificeta ticiba, slepusies musu Dainas norada, ka ‘ Dievs palidz tiem, kas palidz sev ‘!

    … Cienu pret … Diez kur kula Roma bija paklidusi, kad ta ig ka piemirsa Latvijas liktengaitu un genocidu pret latviesiem sakot ar 1940. g., neskatoties uz peticijam Pasaules baznicu apavienibai … seviski sakot ar 1950’tiem ?

Draugiem Facebook Twitter Google+