×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. jūnijs, 2017
Drukāt

Mācību gadu varētu pagarināt jau nākamgad (6)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Mācību gadu varētu pagarināt par divām nedēļām. Šādu projektu izskatīšanai valdībā un Saeimā gatavo Izglītības ministrija, vēstīja “LNT Ziņas”.

Šobrīd tiek gatavoti dokumenti par pāreju uz citu, kompetenču pieejā balstītu saturu, un tas varētu prasīt arī mācību gada pagarināšanu. Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis intervijā raidījumam ”900 sekundes” šonedēļ pieļāva, ka jau ar 2018. gadu ilgāk varētu sākt mācīties 1.-4. klašu skolēni.Bet pakāpeniski četru gadu laikā mācību gads tiktu pagarināts arī citām klasēm.

Pedagogu un vecāku viedokļi par šo ieceri dalās.Vieni uzskata, ka mācībām ir jābūt pēc iespējas intensīvākām, bet vasarā bērniem ir jāatpūšas. Citi savukārt domā, ka vajadzētu atvieglot skolēnu ikdienas slodzi.

Jānis Ezers, Latvijas Vecāku foruma valdes loceklis:”Ja slodze tiek sadalīta vienmērīgāk, tas ir pozitīvi. Jo jau šobrīd ļoti daudzi vecāki un arī skolēni runā par to, ka slodze šajā 9 mēnešu gada ciklā ir par liela. Sadalot vienmērīgāk, tas, protams, ir pozitīvāk.”

Vairāk LNT sižetā:

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Šadirskim *impi nevajag pagarināt? Ar pastiepšanu, ar “plukš” un jau šogad.

  2. diez vai ar šādu lēmumu tiks uzlabots LV demogrāfiskais stāvoklis. Lai es savu bērnu mocītu pa vasarām skolas solā?!! Paldies, nē. Vēl jo vairāk šajā nesakārtotajā izglītības sistēmā, kur daži novirzieni var gadiem vainadziņus pīt, bet citi zubrī tā, ka dienasgaismu neredz. Un beigās tāpat visiem kabatā diploms..

  3. Pirmajās klasē reāli ar muļķībām bērni nodarbojas, vecāki viņu vietā projektus taisa datorā!!! Tas ir normāli???? Aizvāciet nekam nederīgo vielu, bet kur nu, tad jau būs jāstrādā, ko augšā neviens darīt negrib! Nez, kuri būs tie skolotāji, kuri strādās par brīvu, mācību gadam pagarinoties!??? Tiešām Banānija! Tikai tā pie mums notiek. Viens ķēms izdomāja, kā naudu ietaupīt uz bērniem! I neceriet! Vāksim parakstus un bērni vasarā uz skolu neies ! Izdzimteņi !

  4. Pagarināt Jūs varat cik un ko vien sirds vēlas. Manējie 31. maijā no skolas sola būs prom!

  5. I kāpēc to dara, aiz ko?

  6. Beidziet vienreiz!!!! Ja slodze samazinās, tad mācību gads nav jāpagarina ! Kur loģika. Aizvāciet tās nekam nederīgās projekta dienas un citus murgus! Skolā šobrīd māca visu dzīvei, nevis pamatpriekšmetus, kuri būtu jāmāca, stundas tiek atņemtas galvenajiem priekšmetiem, jo redz jāsporto un jāķēmojas. Banānu valsts!

Draugiem Facebook Twitter Google+