×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. jūnijs, 2012
Drukāt

Mājsaimniecībām par gāzi būs jāmaksā dārgāk

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas   mājsaimniecībām  dabasgāzes   tarifi no šā gada 1.jūlija pieaugs par 3% un 5%. Dabasgāzes apgādes kompānijas “Latvijas gāze” (LG) preses sekretārs Vinsents Makaris aģentūru BNS informēja, ka mājsaimniecībām, kas dabasgāzi  izmanto plītīs,   tarifs no šā gada 1.jūlija palielināsies par 3%, savukārt mājsaimniecībām, kas dabasgāzi izmanto apkurē, tarifs  būs par 5% augstāks, nekā pašlaik piemērotais.

Makaris piebilda, ka  tarifs   mājsaimniecībām atbilst dabasgāzes   tirdzniecības cenai līdz 230 latiem par tūkstoti normālkubikmetru (nm3).

No 2012.gada 1.jūlija dabasgāzes kubikmetra cena plītiņu lietotājiem būs 62 santīmi, bet apkures lietotājiem kubikmetra cena būs 39 santīmi.

Mājsaimniecībām dabasgāzes tarifi automātiski mainās divreiz gadā ‒ 1. janvārī un 1.jūlijā. Rūpnieciskajiem klientiem dabasgāzes   tarifi  mainās katru mēnesi.   Tarifi  mainās atkarībā no dabasgāzes iepirkuma cenas, kas ir piesaistīta  naftas produktu cenām un valūtu attiecībām, kā arī atkarībā no krātuvē esošās dabasgāzes izmantošanas.

LG nodarbojas ar dabasgāzes iegādi, transportēšanu, uzglabāšanu, sadali un realizāciju. LG akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga”. Uzņēmuma lielākie īpašnieki ir Vācijas “E.ON Ruhrgas International”, “Gazprom” un “Itera Latvija”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+