×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
2. augusts, 2013
Drukāt

Mājsaimniecību patēriņa izdevumi gada laikā auguši par 5,7%

LETALETA

Mājsaimniecību patēriņa izdevumi gada laikā auguši par 5,7%, sasniedzot vidēji 198 latus mēnesī vienam ģimenes loceklim. Savukārt mājsaimniecību izdevumi uzturam pagājušajā gadā bijuši 55 lati mēnesī vienam ģimenes loceklim, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

2012.gadā mājsaimniecību izdevumi viena ģimenes locekļa uzturam bija vidēji 55 lati mēnesī salīdzinājumā ar 54 latiem 2011.gadā jeb 28% no visiem patēriņa izdevumiem. Tas ir par vienu procentpunktu mazāk nekā pirms gada un varētu liecināt par ekonomiskās situācijas uzlabošanos, norāda CSP.

Pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem mājsaimniecības tērēja par 2,8% vairāk nekā 2011.gadā. Savukārt šo produktu patēriņa cenas 2012.gadā pieauga par 2,3%. Līdz ar to izdevumi pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem salīdzināmās cenās palielinājās vien par 0,5%.

Mājsaimniecību budžetu apsekojuma dati liecina, ka jau otro gadu pēc kārtas mājsaimniecības turpina palielināti izdevumus sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šie izdevumi palielinājušies par 7,8%. Tomēr jāsecina, ka pirms ekonomiskās krīzes mājsaimniecības gan pārtikas pirkšanai, gan maltītēm ārpus mājas tērēja vairāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+