×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. augusts, 2015
Drukāt

Skandāls! Uzņēmējs atklāj, kāda shēmošana valda būvniecības iepirkumos, apzogot apakšuzņēmējus (14)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

SIA “Eiropas Metāls” vadītājs Mārtiņš Pļavnieks: “Manuprāt, Latvijā pastāv labi organizēta shēma, kā pašvaldības, apgūstot Eiropas finansējumu, sadarbībā ar ģenerāluzņēmējiem, apzog apakšuzņēmējus.” Iesaistītā Priekuļu novada pašvaldība viņa pārmetumu vērtē kā “murgu” un pieļauj uzņēmēja sūdzēšanu tiesā par neslavas celšanu.

Uzņēmums “Eiropas Metāls” pērn Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansētā atklātā projektu konkursa “Kompleksi risinājumi siltumnīc­efekta gāzu emisiju samazināšanai” ietvaros piegādāja un montēja logus Liepas pagasta bērnudārzam “Saulīte”, tomēr naudu par darbu un materiāliem aizvien nav saņēmis.

Mārtiņš Pļavnieks, SIA “Eiropas Metāls” valdes priekšsēdētājs: “Es vērsos Priekuļu novada domē, uzrādot pavadzīmes, kas apliecina, ka uzņēmumam “Eiropas Metāls”, kas piedalījās bērnudārza renovācijā kā otrais apakšuzņēmējs, aizvien ir parādā 13 000 eiro par bērnudārza ēkai ieliktajiem logiem. Taču Priekuļu novada domē man atbildēja: “Esam norēķinājušies ar ģenerāluzņēmēju, tāpēc tā nav mūsu atbildība, vai ģenerāl­uzņēmējs ir norēķinājies ar pārējiem apakšuzņēmējiem vai ne. Negrasāmies šo situāciju risināt.””

Domes priekšsēdētāja Māra Juzupa apliecināja – nauda ir pārskaitīta ģenerāl­uzņēmējam SIA “Būvuzņēmēju apvienība”, nekādu juridisko saistību ar SIA “Eiropas Metāls” domei neesot. “Murgs! Pēc šādiem apmelojumiem mēs varam vērsties tiesā ar prasību par neslavas celšanu un prasīt par to kompensāciju,” piebilst domes vadītāja. Tiesa gan, šajā gadījumā dome arī nav bijusi kristāltīra – iepirkuma līgumā bija norādīts, ka bērnudārzs jāpārbūvē bez apakšuzņēmējiem, tomēr tā nenotika. “Atnesa veselu kaudzi dokumentu mūsu projektu vadītājai un nosacījumu mainīja,” atzīst novada domes izpilddirektors Fjodors Puņeiko. Par kompetenci iepirkumos neliecina arī tas, ka darbus (kopā ar būvuzraudzību) aptuveni 350 000 eiro vērtībā uzticēja vien pirms pusgada dibinātam ģenerāluzņēmējam SIA “Būvuzņēmēju apvienība”, kas konkursā startēja kopā ar “Jēkabpils PMK”. Vēlāk “Būvuzņēmēju apvienība” gribēja pārbūvēt arī otru novada bērnudārzu, atradām iespēju, lai šis uzņēmums konkursā neuzvarētu,” piebilst Puņeiko.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Ar lielāko prieku piedalītos pie grozijumu izstrādes. Agri vai vēlu tam ir jābeidzas. Kā zināms šī situācija jau ilgst gadiem. Pats zinu vairākus cietušos gan par logu uzstādīšanu, gan arī citiem darbiem, tieši renovāciju projektos.

  P.S. īpašs sveiciens Purvciema ģimnācijas, Preiļu Valsts ģimnāzijas renovētājiem!!!

 2. Tas taču notiek arī Liepājā,kad cēla Lielo dzintaru,cik firmas nedabuja naudu.

 3. plinte-šāviens-nelaiķis

 4. Tos ģenerāļus laiks likt grožos!
  Ja nevar paši veikt darbu vismaz 50% apmērā, tad nekādu objektu!

 5. ELIS AIZDEVUMA FIRM šobrīd PIEšķIRT OUT aizdevumu ar ļoti zemu likmi
  sazinieties ar mums:www.elis-loan-service.mycylex.co.uk/

 6. Beidzot kāds šo absurdo situāciju publicē.
  Un Zolitūdes traģēdija bija rezultāts lielo būvnieku visatļautībai – t.sk. Re&Re vienmēr atradis, par ko nemaksāt apakšuzņēmējiem, zinot, ka tiks “izzīsta” problēma, apakšuzņēmējis nofenderē vai piegādā neīstos (lētos) materiālus, jo zina, ka lielais būvuzņemējs nemaksās par visu darbu.

 7. Un kārtējo reizi izzagtā nauda kalpos lai apklusinātu lietu….vesela tarakānu sistēma barojas…

 8. Par kompetenci iepirkumos neliecina arī tas, ka darbus (kopā ar būvuzraudzību) aptuveni 350 000 eiro vērtībā uzticēja vien pirms 6 mēnešiem (pusgada) dibinātam ģenerāluzņēmējam SIA “Būvuzņēmēju apvienība”.
  Domes priekšsēdētāja Māra Juzupa, kāpēc tā notika?

 9. Uzņēmums “Eiropas Metāls” 2014.gadā(!!!) Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansētā atklātā projektu konkursa “Kompleksi risinājumi siltumnīc­efekta gāzu emisiju samazināšanai” ietvaros piegādāja un montēja logus Liepas pagasta bērnudārzam “Saulīte”, tomēr naudu par darbu un materiāliem aizvien nav(!!!) saņēmis.
  Domes priekšsēdētāja Māra Juzupa apliecināja – nauda ir pārskaitīta ģenerāl­uzņēmējam SIA “Būvuzņēmēju apvienība”, nekādu juridisko saistību ar SIA “Eiropas Metāls” domei neesot. “Murgs! Pēc šādiem apmelojumiem mēs varam vērsties tiesā ar prasību par neslavas celšanu un prasīt par to kompensāciju,”
  ————————–
  .., kuru uztur nodokļu maksātāji redz kā ieķērcās par tiesu …Gudra pagasta vadītāja nebaurotu kā .. par tiesu, bet palīdzētu(!!!) risināt jautājumu …
  Kaut kas neticams, kā mamzele tiek nodokļu maksātāju maizē, skat kā bauro …

 10. Beidzot kads ko saka skali par Valsts vergturu sistemu buvnieciibaa.

 11. Apbrīnas vērta ir frāze – “Vēlāk “Būvuzņēmēju apvienība” gribēja pārbūvēt arī otru novada bērnudārzu, atradām iespēju, lai šis uzņēmums konkursā neuzvarētu,” piebilst Puņeiko.” Sanāk, ka nekāds godīgais iepirkums nav bijis gan, ja jau bija jāmeklē kaut kāda “iespēja”, li konkrētais uzņēmums neuzvarētu.

 12. Demontēt logus nebūtu loģiski un nez vai pat tiesa atļaus, bet piespiest pašvaldību logus īrēt var mēģināt.
  Savukārt pašvaldība īres naudu piedzen no ģenerāluzņēmēja un tas tālāk.

  • >Ja cilvēks nopērk zagtu velosipēdu, atrodoties tā īstajam īpašniekam, velosipēds jebkurā gadījumā skaitās zagts.

   Bet civillikums arī nosaka to, ka labticīgs ieguvējs nav vainojams pie tā ka iegādājies zagtu, ja nezināja un nevarēja zināt ka tas ir zagts.

   • Kas tā pašvaldības vecene ir ..? Paņem no garantijas ieturējuma un samaksā uzmestajam uzņēmējam! Bērni aug bērnudārzā ar zagtiem logiem. Forša aura, Priekuļu pagastvecene mazus zaglēnus audzina jau no bērna kājas, pašiem to nemaz nezinot. Ja Es Tev MĀRA JUZUPA nozagšu govi, pārdošu to tavam kaimiņam, nemaz nedomā pie viņa vilkties pakaļ savai govij! Idiotisma augstākā virsotne Priekuļu selekcijas pašvaldībā.

Draugiem Facebook Twitter Google+