×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. septembris, 2013
Drukāt

Mākslas telpa “64 krēsli” piedāvās teātra izrādes, koncertus un viesizrādes

foto - Letafoto - Leta

Rīgas jaunajā mākslas telpā “64 krēsli” norisināsies teātra izrādes, koncerti un viesizrādes, ko veidos dažādas radošās komandas, šodien, iepazīstinot ar mākslas telpas plāniem 2013./2014. gada sezonā, žurnālistiem sacīja producents Juris Millers.

Mākslas telpas 2013./2014. gada sezona tiks atklāta 4. oktobrī ar režisores Gaļinas Poliščukas veidoto Andra Buļa monoizrādi “Face Book. Post Scriptum”, bet decembrī “64 krēslos” gaidāma aktrises Agneses Zeltiņas monoizrāde.

Kā žurnālistiem pastāstīja Bulis, viņš piekritis spēlēt šajā Poliščukas iestudējumā, jo pirms tam ar režisori veiksmīgi sadarbojies izrādē “Lidojums”. “Face Book. Post Scriptum” pēc azerbaidžānu dramaturģes Nargizas Baghiradzes motīviem tiek veidota kā Latvijā, tā arī Igaunijā un Vācijā. Bulis piebilda, ka katrā valstī izrāde tiks lokalizēta un tajā spēlējošais aktieris izrādes tekstu papildina pats. Tādējādi iestudējums vēstīs ne vien par sociālajiem tīkliem, bet arī par latviešiem aktuāliem jautājumiem un raksturīgām problēmām.

“Izrāde tapšanas laikā es analizēju tos sociālo tīklu lietotājus, kas seko vai nu man, vai Poliščukai, un tādējādi sanāk, ka šie sociālo tīklu lietotāji savā ziņā ir izrādes autori,” stāsta Bulis, kurš izrādē būs pieņēmis Tomasa Bertāna vārdu. “Izrādē mēģināšu izprast, kurā brīdī mēs kļūstam atkarīgi no sociālajiem tīkliem, tāpat tiks apspēlētas arī latviešu vīriešiem raksturīgās simpātijas pret hokeju,” stāsta aktieris. Viņš norādīja, ka, kopš sācis sociālajos tīklos popularizēt topošo izrādi, daudzi cilvēki, sevišķi jaunākās paaudzes ļaudis, ir izrādījuši interesi un vēlmi palīdzēt. “Līdz šim pat nezināju, ka teātra, mākslas un sociālo tīklu savienojumam ir tāds spēks,” bilda Bulis.

Kā norādīja Millers, uz “Face Book. Post Scriptum” pirmizrādi biļetes jau ir pilnībā izpirktas, bet uz nākamajām izrādēm palikušas vien dažas biļetes.

Bulis “64 krēslos” piedāvās arī Poliščukas veidoto monoizrādi “Lidojums”, kas ar panākumiem rādīta gan Latvijā, gan ārvalstīs. “25. oktobrī izrāde būs skatāma šeit. Teksts būs tas pats, toties jauna būs izrādes forma, un man tas ir liels izaicinājums,” atzina aktieris. Tāpat jaunās mākslas telpas apmeklētāji varēs iepazīties ar Poliščukas veidotās izrādes “Mēs” atjaunojumu.

Millers atklāja, ka, lai pievienotos teātrim, pēc dažām nedēļām Latvijā atgriezīsies aktrise Agnese Zeltiņa. Viņa skatītājiem decembrī piedāvās monoizrādi, kuras pamatā būs pašas Zeltiņas izvēlēta luga.

Millers arī pastāstīja, ka nākamajā pusgadā “64 krēsli” piedāvās pirmizrādes tādiem iestudējumiem kā “Tuvāk”, “Apgraizīšana” un “Gumijas princis”. Poliščukas veidotā “Apgraizīšana” stāstīs par ebreju sievieti un vācu vīrieti, kas satikušies Ņujorkā un risina dažādas problēmas. Toties, sagaidot Sieviešu dienu, skatītājiem tiks piedāvāta muzikālā komēdija “Gumijas princis”, kas līdz šim ir veiksmīgi iestudēta vairākos ārzemju teātros.

Jaunajā mākslas telpā būs klausāmi arī dažādi koncerti – 18. oktobrī tur uzstāsies “Martin Confused” ar savu akustisko koncertu, brāļi Ziemeļi aicinās uz Ziemassvētku koncertu “Uzsniga sniedziņš balts”, Niks Matvejevs prezentēs koncertprogrammu “Vēstules Dievam”, savukārt vismazākie skatītāji tiks gaidīti uz Ineses Zanderes un Valda Zilvera muzikālo izrādi “Ziemassvētki Kaķīša dzirnavās” ar aktieri Jāni Skani galvenajā lomā.

Millers pastāstīja, ka jaunajā mākslas telpā būs skatāmas arī viesizrādes un kā pirmais savus iestudējumus te piedāvās Daugavpils teātris.

Jaunā mākslas telpa “64 krēsli” ir privātas iniciatīvas projekts, kas tiek realizēts Rīgā, Marijas ielā 20, kādreizējā komunālā dzīvokļa telpās 5. stāvā. Nosaukums “64 krēsli” radies, aprēķinot, cik skatītāju ietilpst zālē. “Kad plānojām zāli, izskatījās, ka te būs vieta vien 64 krēsliem, tāpēc vietai piešķīrām šādu nosaukumu. Bet, kad ienesām krēslus zālē, secinājām, ka tā tomēr ir plašāka – vieta atradās 70 krēsliem. Nosaukumu gan nemainījām,” stāstīja Millers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+