Mobilā versija
+4.1°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
2. jūnijs, 2016
Drukāt

Mākslinieki kilometrus neskaita: sāksies ekspedīcija no Latvijas uz Itāliju caur Islandi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kaņepes Kultūras Centrs otrdien, 7. jūnijā, plkst.19 rīko mākslinieka Davīda Leopici brauciena “Hyperborea” otrās daļas prezentāciju, LA.lv uzzināja kultūras centrā.

Idejas autors un realizētājs Davīds Leopici ir 30 gadus vecs itāļu mākslinieks, kurš ar 1982. gada motociklu Vespa PX125 plāno doties 10 000 kilometru garā radošā ekspedīcijā, ceļu sākot Rīgā un turpinot Ziemeļeiropas virzienā.

Davīds Leopici šķērsos četrus Latvijas novadus, Lietuvu, Kaļiņingradas apgabalu, Poliju, Vāciju, Dāniju, Fēru salas, Islandi, Nīderlandi, Beļģiju un Luksemburgu, ierodoties Itālijā apmēram pēc trīs mēnešus ilga ceļa.

Savas Vespas, saukta arī par “Animale” (zvērs – itāļu val.), sedlos, D. Leopici veiks dažādas mākslinieciskas aktivitātes, iespaidus fiksējot gan pierakstos, gan gleznās un citos darbos. Tiks turpināts arī pētnieciskais darbs, kas tika iesākts jau pagājušogad, kad mākslinieks brauca no Leukas raga (Capo di Leuca) līdz Ziemeļu ragam (Cape Nord), braucienu noslēdzot Latvijā.

Ekspedīcijā tapušie darbi tiks izstādīti Itāļu kultūras institūtā Oslo un Kopenhāgenā.

Brauciena galvenais atbalstītājs ir Fondazione Piaggio, informatīvais atbalstītājs – Rīgas Motormuzejs. Šis ir arī Vespas 70. jubilejas gads, tādēļ ceļa galamērķis ir Piaggio muzejs Pontaderas pilsētā, Toskānā, kur motocikls tiks izstādīts muzeja ekspozīcijā.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+