Latvijā
Politika

Mamikins: ASV politiskā elite dabūjusi pa zobiem. Dusmas arī Latvijā 16

Latvijas vēlētājs ir stipri sadusmots un drīz sāks sodīt valsts vadošo eliti, pārliecināts Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andrejs Mamikins (“Saskaņa”).

Komentējot ASV prezidenta vēlēšanu iznākumu, Mamikins norādīja, ka “ASV politiskās sistēmas elite dabūja pa zobiem par savu augstprātību un ilgstošu sabiedrības nozīmīgas daļas interešu ignorēšanu”.

Eiroparlamentārietis atgādināja, ka pirms dažiem mēnešiem “analoģisku sitienu pa ausi dabūja politiķi Lielbritānijā referendumā par izstāšanos no Eiropas Savienības”. Viņš prognozē, ka līdzīgiem satricinājumiem jau gatavojoties arī politiskā elite Francijā šīs valsts prezidenta vēlēšanās, Itālijā saistībā ar Konstitūcijas grozījumiem un citās Eiropas valstīs.

“Cilvēki ASV balsoja nevis par Donaldu Trampu, bet Lielbritānijā – par “Brexit”, bet pret nevienlīdzīgām tiesībām un netaisnībām. Sabiedrība nesamierināsies ar to, ka pastāvošā sistēma nenodrošina stabilitāti un labklājību viņu ģimenēm, to nodrošinot tikai atsevišķiem izredzētajiem,” uzsvēra Mamikins.

Politiķis uzskata, ka tie, kas domā, ka šie brīdinājumi neskars arī Latviju, dziļi maldās.
“Tādas pat problēmas ir uzbriedušas arī Latvijā. Latvijas vēlētājs jau ir stipri sadusmots un drīz arī sāks sodīt valsts vadošo eliti,” brīdināja deputāts.

ASV otrdien notikušajās prezidenta vēlēšanās uzvarējis Republikāņu partijas kandidāts Donalds Tramps, liecina amerikāņu telekanālu aplēses. Paredzēts, ka jaunais Savienoto Valstu prezidents tiks inaugurēts janvārī, valsts galvas amatā nomainot demokrātu Baraku Obamu, kurš bijis prezidents divus termiņus kopš 2009.gada.

LA.lv