×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. maijs, 2016
Drukāt

Māmiņdienā “Latvian Voices” kopā ar Flandrijas dziedoņiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vokālā grupa “Latvian Voices” aicina uz pavasarīgu koncertu 8. maijā Lielajā ģildē. Koncerta īpašais notikums – Beļģijas vīru a cappella ansambļa “Septem Viri” uzstāšanās. Koncertā klausītājus gaida arī īpašs Māmiņdienas pārsteigums.

“Latvian Voices”, a cappella vokālā grupa, izmanto balsis kā vienīgo mūzikas instrumentu. Viņu unikālajā vokālajā stilā savijas dažādu tautu etniskās mūzikas intonācijas, bet īpaša loma ir latviešu tautas mūzikas krāsām. Lielākā daļa grupas repertuāra ir grupas dalībnieču aranžēta un komponēta. Repertuārs ir plašs: latviešu tautasdziesmas un oriģināldziesmas ar latviešu folkloras tradicionālajiem tekstiem, klasiskās mūzikas skaņdarbi atjautīgos pārlikumos. Koncertus vienmēr kuplina arī starptautiski populāru melodiju aranžējumi.

Flandrijas un Latvijas divpusējās sadarbības 20. gadadienas ietvaros “Latvian Voices” aicina uz īpašu koncertu kopā ar Flandrijas vīru a capella grupu. Grupa “Septem Viri” ir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimta garumā pārbaudīta a capella mūzikas vērtība. Koncertos Beļģijā un citur Eiropā viņi tiecas uz vienu mērķi: sniegt klausītājiem vakaru bezrūpīgas atpūtas. Grupu raksturo augsta līmeņa sniegums, ko viņi paši vienkāršiem vārdiem raksturo kā skaistas mūzikas radīšanu. Viņu sniegums iemūžināts arī divos mūziķu izdotajos albumos.

Nesen atgriezušās no festivāla “Folk Baltica” Dānijā, “Latvian Voices” meitenes šoreiz klausītājus vēlas iepazīstināt ar interesantu jaundarbu, ko radījusi grupas dalībniece Laura Jēkabsone. “Tā nosaukums “Etnomesa” spilgti ilustrē vokālās grupas centienus savā mūzikā sakausēt kora dziedāšanas tradīcijas ar tautas mūzikas elementiem, kā arī pagāniski sakrālo pasaules uztveri,” par skaņdarbu saka dziedones. Cikla pamatā tradicionālie latīņu mesas vārdi un Lauras oriģinālmūzika ar tautasdziesmu citātiem.

Savukārt vokālā ansambļa “Septem Viri” uzstāšanās iecerēta kā kontrasts “Latvian Voices” programmai. Pirmā sadziedāšanās ar latviešu vokālo grupu notika pērn, kad meitenes uzstājās “Septem Viri” rīkotajā mūzikas festivālā “Stemvork”, Toroutas pilsētā Beļģijā. Mūziķu starpā aizsāktā saskanīgā sadarbība šoreiz tiks turpināta, priecējot arī Latvijas klausītājus.

Rīgā vīru priekšnesums aicinās klausītājus baudīt bezrūpīgu atpūtu. Tā kā grupu atkalsatikšanās notiks Māmiņdienā, koncertā paredzēts arī kāds jauks pārsteigums.

 

Varbūt noder!!

Koncerts 8. V 19.30 Rīgā Lielajā ģildē

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 6 – 10

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+