Komentāri

Māris Antonevičs: Pārmetumu vēstule vēstniekam un skandālista izslēgšana. Vai sakritība? 0

Foto – LETA

Jānis Urbanovičs raksta pārmetošu vēstuli Krievijas vēstniekam un izslēdz no partijas skandālistu. Vai sakritība?


 

Iespējams, tā ir tikai sakritība. Varbūt starp šiem ne pārāk būtiskajiem politiskajiem krikumiem nav nekāda sakara, vismaz ne vienota motīva, tomēr pēdējā laikā (t. i., pēc pašvaldību vēlēšanām) “Saskaņas centrs” tās ilggadējā līdera Jāņa Urbanoviča personā ir izcēlies ar vairākiem iepriekš neraksturīgiem gājieniem. Vienlaikus parūpējoties, lai tie iegūtu publicitāti latviešu plašsaziņas līdzekļos.

1. Vispirms svaigākais. Šonedēļ redakciju e-pastā pienāca paziņojums no “Saskaņas centra” Saeimas frakcijas, kas vēstīja, ka tās priekšsēdētājs J. Urbanovičs nosūtījis vēstuli Krievijas vēstniekam Latvijā sakarā ar Krievijas politologa Mihaila Aleksandrova izteikumiem. Atgādināšu, ka politologs bija ieteicis Krievijas varai izteikt ultimātu – ja ASV iesaistīsies Sīrijas konfliktā, tad Krievija iebruks Baltijas valstis, kur apmēram puse iedzīvotāju okupantus sagaidīšot ar ziediem. Kamēr mūsu Ārlietu ministrija un lielākā daļa valdošo politiķu šos izteikumus atstāja bez komentāriem, Urbanovičs pēkšņi bija nolēmis pakratīt ar pirkstu, nodēvējot to par “unikālu necieņas koncentrātu”. Piekritīsiet – neparasta lomu spēle šoreiz sanākusi.

Interesanti gan, ka avīze “Vesti segodņa”, kas parasti sīki apraksta visus “SC” līderu izteikumus, šoreiz tos ievietojusi necilā vietā ārzemju ziņu lapā, atsaucoties nevis uz oriģinālavotu, bet uz interneta portālu “Delfi”. Acīmredzot šim politiskajam gājienam ir cita mērķauditorija.

2. Parādījusies informācija, ka no “Saskaņas” izslēgts skandalozais “antifašists”, viens no šī gada 16. marta jandāliņa rīkotājiem Jānis Kuzins.

3. Urbanovičs devis mājienu, ka nākamgad gaidāmajās Eiroparlamenta vēlēšanās partijas sarakstā vairs nebūšot pieredzējušā komunista Alfrēda Rubika, kurš gan pats, kā vēsta “avoti”, kandidēt neesot atteicies. Tieši Rubika klātbūtne ir viens no aizbildinājumiem, kas iepriekš ticis minēts, runājot par “SC” iekļaušanu valdošajā koalīcijā.

Visas šīs darbības varētu būt vērstas uz to, lai atvieglotu dzīvi tiem, kā viņš pats nodēvējis, “racionālajiem nacionālistiem”, kam, iespējams, pēc nākamajām vēlēšanām būs jāveido valdība. Arī Valsts prezidentam, kuram būs jānosauc nākamā Ministru prezidenta kandidāta vārds. Protams, sabiedrībai būs iebildumi, un tad vieglāk teikt: “Bet paskatieties, tas taču ir pavisam cits “Saskaņas centrs”, vai neredzat, kā tas mainījies?”

Nebūtu pārsteigums, ja līdz vēlēšanām šajā sarakstā parādītos vēl kādi jauni punkti. Piemēram, tieši pirms vēlēšanām izspēlējot galveno trumpi – izslēdzot no partijas Nikolaju Kabanovu. Vai tik tālu tomēr neies?

 

LA.lv