×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Māris Olte: Kāpēc ir stulbi krieviskot ēteru un prasīt šovus (35)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau otrā ceturtdiena mums tāda galīgi brīva un TV pienākumu nesačakarēta. Neparasta sajūta – neuztraukties par to, ko ceturtdien rādīsim. Reģionālajām TV, ar kurām bez problēmām panākta vienošanās, vien pēc dienām desmit kas ieplānots – var mierīgu prātu apskatīties, kas un kā bijis, kā ir un kā būs.

Kā bijis – to labāk jūs redzat. Raidījumi, nakšņošanas mežā, tas, ko sev līdzi nes atpazīstamība… Tagad redzu, ka pats lielā mērā esmu noteicis virzienu, kurā mums iet. Iepriekš likās, ka valsts sabiedriskā televīzija ar savu raidlaika došanu saprot un atbalsta mūsu vilkto līniju, bet tagad skaidrs, ka tā nav. Viņi godīgi atzina, ka šogad grib strādāt uz krievvalodīgo auditoriju un ka mūsu raidījumi kvalitātes ziņā viņiem ir pat ļoti pieņemami, bet notikumi pasaulē liekot radīt jaunu saturu, kas interesē krievvalodīgos. Acīmredzot Kremļa kanāli pārāk labi masē mūsu zemes krievu smadzenes – tā viņiem šķiet!

Vēl viņiem šķita, ka mūs skatās pārāk mazs cilvēku skaits. Tā stulbā diagramma ar 20 000 skatītājiem man pat ļaunā murgā nebija rādījusies! Mēs noteikti zinām, ka mūsu reitingi ir reizes trīs, bet dažreiz pat sešas augstāki! Viņiem šķiet, ka nē.

Kas ir tie viņi – valsts sabiedriskā televīzija, kuru dimanta galvās laiku pa laikam iemirdzas jauni virzieni. Lai mēs taisot raidījumus, kuros viss mūsu piedzīvojums ar makšķeri uz meža takas savijas vienā televīzijas šovā! Tas gan būšot interesanti… Es domāju, ka tas būtu stulbi. Lai improvizētu par tēmu, vispirms jāzina pamati. Un tos vienā gadā neielikt. Es nevaru Zivju fondam prasīt naudu nekonkrētām tēmām, jo tie laiki ir pagājuši.

Mēs esot šauras nišas produkti – tā viņi saprot mūsu raidījumu specifiku. “Točki nad i” esot virziens, kurā, nu, tik raks mūsu sabiedriskā televīzija. Šaura niša?

Latvija tiešām ir šaura un specifiska zeme, kurā daudz kas jādara tīri terapeitiskos nolūkos, lai postpadomju murga vajātie ļaudis spētu jēdzīgi integrēties Eiropas vinegretā (no regrets- vinegrets). Man šķiet, ka Latvijā vispār nav krievvalodīgo un latviešuvalodīgo. Ir tādi, kuri grib piedalīties un tie, kuriem arī Rīgā ir iespēja mūžu nodzīvot tā arī neiemācoties ne latviski runāt, ne himnu no galvas. Normāli neatkarīgie! Likt Ludzas laukos kādam pagriezt antenas LTV7 virzienā – neiespējama misija. Daudz jēdzīgāk, nekā līdz šim ir licies, parādīt, ka Ludzas pusē ir ko redzēt, ka tā ir vieta, kurp aizbraukt – sorry, bet tā ir šaura niša. B***e, mankurti – saprotat, ka paši sev kājā šaujat (iespējams, arī nezināt, ko nozīmē dīvaini skanīgais vārds “mankurts”)!

Labi, tā ir LTV darīšana… Pag, bet es ar savu vīziju par mūsu nākotni esmu tas L! Visi tie, kas Like www.nomad.lv raidījumus arī ir šis L! Tie, kuri komentārus cep un man zvana, un pieprasa, lai šo stulbību tā neatstājam, ir tas L!

Kā to izdarīt? Iet manifestācijās un kaut ko skandēt vai lūkot rast citus ceļus pie savējie? Šobrīd mēs domājam vairāk par otro variantu. Es neesmu politiķis, un, ja TV vairs negrib manu L, es nesīšu to pats. Kur? To laiks rādīs.

Mūsu valstij vajagot līderus. To skandina visur, bet tad, kad izklaides informatīvajā kanālā, kāds līdz šim ir bijis LTV7, divus alfa tēviņus izoperē bez narkozes – šķiet, tas ir kādu niknu mātīšu nedarbs, piesedzoties ar nestabilitāti Eiropā. Tautai neļaus redzēt, ka savā zemē ir iespējams būt laimīgam. Visvairāk apvaino tas, ka šovakar manā raidlaikā rādīs pārraidi, kas saucas “Norvēģijas daba”. Man tas pasaka vairāk nekā jebkura seja pie jebkura galda. Tā ir TV bez L! Un pat bez 7 un ārpus kādas koncepcijas vispār!

Draugi, mēs atradīsim veidu kā tikties joprojām! www.nomad.lv nevar aizliegt dēļ pašizdomātu problēmu radītām kon(tra)cepciju maiņām. Ejiet dēt, mēs savu lietu turpināsim! Vien redzēt vienu bunti gudru kritiķu un TV analītiķu es kādu laiku negribēšu, jo jūs esiet izkrituši manā lojalitātes testā. Ar godu izmetāt pa logu, neparādot durvis, mūsu 15 gadu ilgajām iestrādnēm. Labs iemesls pamosties un pakasīt pautus (sānus)? Uz redzēšanos!

Māris Olte, ceturtdienā, kas senāk bija mūsu raidījumu diena EL-TV 7. Do svidaņja, gospoda!

Pievienot komentāru

Komentāri (35)

 1. Nesaprotu cilvēkus kuri latviešu kanālos skatās un prasa (!) krievu šovus. Neskatos nekad ,vai nu izslēdzu TV ,vai skatos kādu zinātniski populāru raidījumu. 6 mēnešus vasarā -laukos, skatos tikai vācu satelītu ASTRA ,tur krievus neraida. Tā ir traģēdija ,ka Rīgā nevaru dzīvot bez krievu kanāliem ,jo pat itkā latviskie, man uzspiež krieviskus raidījumus.

 2. ….skaidrs, ka nacionāla nostāja nav vajadzīga ne ES, ne ASV, ne KF. Raidījums par skaisto Latvijas dabu un dzīvesveidu ir pretrunā ar globalizācijas un imperiālisma atdzimšanas idejām. Tāpēc iedzīvina “iepazīsti Norvēģijas dabu un doties tur kalpot, nevis esi saimnieks savā zemē” vīziju. Doma, ka Latvijas krievi skatīsies LTV raidījumus vairāk nekā KF ir utopiska. Gudrāk ir radīt konkurētspējīgus raidījumus latviski, lai latvieši neskatās KF kanālus un nepārkrievojas. Krievisko identitāti uztur un uzturēs KF,bet kas uzturēs latvisko, ja ne mēs paši (arī caur LTV)?

 3. Māri, atbalsts Tev! Atbildēt

  Viss pareizi, ka neklusē, ka cepies. Tavi raidījumi ir ļoti labi. Labākie. Cepuri nost! Māri, un tomēr, – ja tu gribi, lai tevi uzklausa un tevi atbalsta, tad esi vīrs un runā skaidru valodu, bet nevis kā vista kladzini. Pasaki vārdus, amatus, lai tauta zin ko un kurš ir teicis vai darījis. Esi vīrs, runā skaidru valodu ar tautu. Vai vari uzrakstīt vēl vienu rakstu, bet ar vārdiem, uzvārdiem un amatiem. ko?

 4. “Un svešais cirvis cērt un cērt” (A.Eglītis):
  “Ja Kultūras ministrija vēl joprojām nevar atrisināt jautājumu par padomju laikos tapušo filmu piederību, ja ceturtdaļgadsimtu pēc neatkarības atjaunošanas ir strīdi, vai tās filmas ir tautas īpašums vai arī tās var būt privātu struktūru īpašums, un tas nozīmē – kādubrīd tās vienkārši var pazust nebūtībā… Ja pat nacionālā bagātība tiek atstāta gadījuma rokās, tad par kādu attieksmi un ieinteresētību var runāt? Kā privatizācijas procesā valsts varēja nepateikt, ka tai ir vajadzīgs kino mantojums? Varēja paņemt kuģus, dzelzceļus, ēkas un vēl daudz ko citu, bet ne filmas… Tā ir liecība par valsts attieksmi pret šo mākslas veidu.” Seleckis: Ar aprēķinu neko nevar uztaisīt (NRA/Kultūra, 12.09.2014.)

 5. žēl tiešām labu raidījumu , ko varēja ar interesi skatīties. bet tie šovi … nu jau par daudz … un tās amerikāņu tizlās filmas…nu kad tiešām nav ko skatīties , tad labāk paskatos krievu filmas. gan klasiku , gan jaunos mini seriālus . piedodiet , tautieši , bet … katram sava gaume.

 6. Tā vietā, lai sūdzētos, labāk radītu labākus raidījumus. Vienmēr var izdarīt vēl labāk.

 7. tie tv virsdarboņi ir krieviem dirsālīdēji

  • Un kas ir latvieši, kuri bankās, bibliotēkās, slimnīcās, ministrijās, VIDā, policijā un daudzās citās iestādēs t.s. Latvijas krievus apkalpo tikai un vienīgi krieviski?

 8. Kāpēc Latvija ir tur, kur tā ir? Ja ir cilvēks, kas kaut ko dara, būs vesels bars, kas tūlīt viņu apries un šajā “mairu” skaudības korī labie vārdi pazūd, kas būtu uzmundrinājums cīnīties un nepadoties.
  Taču Olte ir īsts vecis. Izturēs. Nepazudīs. Lai veicas!

 9. Oltes kungs! Varbūt raidījumu vadīt var arī citi cilvēki. Neesat taču pielaulāts pie šī amata. Nu pietiekoši esat izbraukājies pa bezmaksas ceļojumiem un vēl labi nopelnījis. Raidījumi kļuvuši apnicīgi. Laidiet darbā jaunos ar citu skatu uz notiekošo. Vēl labāku Dombura raidījumu pārtrauca, bet viņš saglabā pašcieņu un tautai nežēlojas.

  • Tieši tā! Un raidījumu būtu jāvada krievu valodā, jo citādi priekš krieviem ir tikai ziņas krieviski, bet krievi arī grib skatīties raidījumus krieviski par Latvijas dabu un Latvijas zivīm. Mēs taču negribam, ka krievi kļūst nepatriotiski, nedraudzīgi un separātistiski kā “krimnašisti”. Esmu par LTV rusifikāciju, jo tas veicinās latviešu un krievu draudzību. Dzīvosim draudzīgi!

 10. Labus raidījumus par makšķerēšanu filmēja, vismaz Latvijas makšķerēšanas īpatnības parādīja. Bet tagad , ko Krievijas šovi jāskatās būs vai Krutoja jubilejas koncertu rādīs…………nu pilnīgs absurds, kur ripojam…….

  • Nelaimdota Straujuma Atbildēt

   Ripojam uz krievisku Latviju, jo visi latvieši taču runā un saprot krievu valodu.

   • es saprotu , bet nerunāšu kr,,,

   • Un ari netaisos to kolonistu valodu saprast vienalga cik tas ari varetu but interesanti uzzinat ko par mani saka svesa valoda. Un ja tadam patiesam butu kas nozimigs man ko pateikt, gan jau pateiktu ari ta ka es saprastu…. Latviski.

 11. Tiek iznīcināts pēdējais, ko var skatīties mūsu TV.Jājautā mūsu zālītēm,streičiem un citiem.Vai viņiem nekas nav sakāms par to ,ko dara dimantveidīgie un pats dārgakmens?Kāpēc tā notiek?Vai atkal visu izšķir otkati?Lai dzīvo pliko šovs?!!

 12. Manuprāt ir daudz citu raidījumu,kuri ir tukši-Zeltiņš,dīvāns,kas te dzīvo…Tos raidījumus,kas ceļ ļaužu pašapziņu gan nevajag nīcināt.Varbūt var ko uzlabot.

 13. Jā, Māri… ceturtdien tiešām tā Norvēģijas daba bija, heh! Paldies par raidījumiem, paldies par jums, veči! Gribas uzmundrināt, bet nezinu- kā. Esmu citā jomā – skolā/izglītībā- katru dienu redzu mēŗķus, metodes, valodas… bet neredzu risinājumus, kur iet, kā būt!
  Veiksmi un izturību!
  Edgars no dpils

 14. TE! ir superīgs

  tas piedzīvojums dabā laikam ari ir tas, kas nav spožs savā žanrā.

  žēl, ka aiz visas tās dzejas nevar saprast, par kuriem raidījumiem ir runa. faktu nav.

 15. Bet vispār Dimantam vajag pa žabru, jā. Viņš tur ir aizsēdējies un būtu jādabū tā resnā pakaļa un barokļa dubultzods laukā no tā lipīgā krēsla.

 16. 1) Sabiedriskās TV pienākums ir celt skatītāju. Tas nu būtu skaidrs.
  2) par kuru raidījumu te ir runa – ja par Te! un Vides faktiem – ROKAS nost!
  ja par to.. meža taku vai ko vēl ko vada tas kalsnais džeks – uzskatu, ka sauss tas raidījums. viņam nav dzirksteles. Tur vajag kādu īstu lauku veci.
  3) par tiem alfa tēviņiem – nu nu. neviens kas tāds ir sevi tā nesauc. saprotu, ka itkā joks, bet vienalga.

  traucē mazliet raksta pārāk frivolā valoda. nav tā, ka nesaprastu, bet mazliet bērnudārzīgs iespaids.

  • Frivolā valoda? Un? Tas ir vienkāršs raksts, nevis dzeja vai oficiāla uzruna no augstas tribīnes.

  • Redz, verga dvēselēm jau nekad nepatīk, ka kāds cits atļaujas runāt pretim, kā Olte piemēram. Vergiem ir jāklusē un jāpacieš. Runasvīriem kā sacīt jāsaka spēks un vara, kā tie teiks, tā būs. Bet LTV runasvīrs pirms tam KGB televīzijas filiāli Latvijas guberņā vadījis, viņam sava izpratne (tjipa – poņjatije)…

 17. stulbeņi ar savu ASV!? ANGĻI!! KUR JŪS MASKAVĀ REDZAT ASV???? ES NEREDZU….

 18. Prezidents Andris Berjozkins Atbildēt

  Pilsoni Olte, ja būtu taisījis raidījumus PA KRIEVISKI priekš no PSRS Latvijā ienākušās darba tautas, priekš pārkrievotajiem ukraiņiem un attautotajiem baltkrieviem, tad mēs tevi neizmestu no televīzijas. Nu kāpēc tā turies pie tā buržuāziskā latviskuma un latviešu valodas, pilsoni Olte?

 19. Viss skaidrs ,ieradās draugi un sākās provokācijas!Ko tu piedāvā skatīties ASVnopirktās pāraides pa plikajiem pārīšiem,jeb bērnu filmas(nesakarīgas)sit, šauj,lido bur unt,t.Daudzcilvēki skatās krievvalodīgās pāreides un esam ļoti ,apmierināti.Ir jābūt izvēlei ,ne viss tā kā jūs vēlaties notiksies.

 20. stulbi ir kad visādi citādi sakarigs cilvēks Atbildēt

  sāk nopietni spriedelet par lietām kurās neorentējas, vai precizāk pieturas tik un vienigi pie vienas monetas puses pilnibā ignorejot realitāti ka ir ari otra puse, un vel pie visa ari maliņa kas apaļa un visādi skatāma

 21. Nav ko cepties, parasti vidusmēra raidijumi, droši vien pa baigo piķi un neviens krievs viņus neskatās, jo latvieši lielākā daļa īrijā.

 22. Ķeizariņu ēra turpinās.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Lielākais pelnītājs

No Latvijas pašvaldību vēlētajām amatpersonām lielākos ienākumus pagājušajā gadā guvis Rīgas vicemērs Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”), liecina aģentūras LETA apkopotie dati no amatpersonu deklarācijām. A. Amerika ienākumi pērn bija 616 386 eiro un 35 250 ASV dolāri. Lielus ienākumus Amerikam nodrošinājuši procenti no nebanku kreditētājiem un vērtspapīru portfeļa realizācijas. Pērn no ātro kredītu uzņēmuma AS “4finance” procentos viņš ieguvis 35 250 ASV dolārus, no “Mogo” – 205 000 eiro, no darījumiem “Swedbank” ar vērtspapīriem – 335 000 eiro. Vismazāko summu – gandrīz 29 000 eiro – vicemērs saņēmis algā Rīgas domē.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+