×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2014
Drukāt

Mariss Jansons aiziet no Amsterdamas Karaliskā “Concertgebouw”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Slavenais latviešu diriģents Mariss Jansons šīs sezonas beigās atstās Amsterdamas Karaliskā “Concertgebouw” orķestra virsdiriģenta amatu, pavēstīja orķestra pārstāvji.

“Virsdiriģents Mariss Jansons šodien Karaliskā “Concertgebouw” orķestra muzikantus un personālu informēja, ka viņš atkāpsies no sava amata pēc 2014.-2015. gada sezonas,” teikts orķestra paziņojumā.

“Mariss Jansons vienmēr ir spējis iedvesmot orķestri un vadīt tā izcilās uzstāšanās. Pateicoties viņa zināšanām, apņēmībai un līdzdalībai viņš ir ļoti mīlēts gan muzikantu, gan skatītāju vidū,” teikts paziņojumā.

Kā aģentūru AFP informēja avoti orķestrī, Jansona aiziešanas iemesls esot viņa veselības problēmas, jo 71 gadu vecais diriģents jau pārcietis divas sirdslēkmes.

“Nav noslēpums, ka viņam ir veselības problēmas. Es domāju, ka galvenā viņa atkāpšanās doma ir strādāt mazāk,” sacīja informētā persona, kas vēlējās palikt anonīma.

Noteikti datumi Jansona pēdējiem koncertiem ar orķestri pagaidām nav zināmi, teikts orķestra paziņojumā, piezīmējot, ka “orķestris, vadība un virsdiriģents vēlas norādīt, ka viņi šķiras ļoti draudzīgi un ar savstarpēju cieņu”.

Jansons Amsterdamas Karalisko “Concertgebouw” orķestri vadīja kopš 2004. gada.

Tomēr aiziešana no Concertgebouw nenozīmē, ka Mariss Jansons atsakās no aktīvās koncertdarbības. Viņa trīs tuvākās uzstāšanās gaidāmas jau maija sākumā Kārnegiholā kopā ar Bavārijas Radio simfonisko orķestri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+