Mobilā versija
Brīdinājums +10.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 27. maijs, 2017
9. oktobris, 2014
Drukāt

Marta Pujāta dzejolis piedalās festivālā Briselē

Ārlietu ministrijas fotoĀrlietu ministrijas foto

Starptautiskajā dzejas festivālā “Transpoesie”, kas jau ceturto gadu notiek Briselē, līdzās 29 valstu dzejniekiem ar Latvijas vēstniecības Beļģijā un Latvijas Literatūras centra atbalstu piedalās arī Marts Pujāts un viņa dzejolis “pārbrauktuve”, portālam LA.lv pavēstīja Ārlietu ministrija.

Līdz pat 24. oktobrim 30 dzejoļi oriģinālvalodās un dzejoļu tulkojumi franciski un nīderlandiski skatāmi Briseles sabiedriskajā transportā un pieturvietās. Savukārt Briseles centrālajā tirdzniecības galerijā “Anspach” aplūkojama dzejoļu izstāde. Izdota arī īpaša festivālam veltīta dzejas grāmata, kas pieejama Briseles kafejnīcās un kultūras centros.

Festivāls “Transpoesie” veltīts Eiropas Valodu dienai, to organizē Eiropas Savienības nacionālo kultūras centru asociācija Briselē (EUNIC), un tajā piedalās 30 valstis ar 30 dzejoļiem 28 valodās. Festivāla ietvaros notiek arī dzejas lasījumi un multimediju pasākumi.

Festivāla sākotnējā ideja par dzeju sabiedriskajā transportā radās jau 1986. gadā Londonā, no kurienes ideja par dzeju publiskajā telpā izplatījusies visā Eiropā.

Pievienot komentāru

"Melānijas hronikas" pirmizrāde Krievijā - pārpildītā zālē (2)Pilnā skatītāju zālē pirmizrādi Krievijā vakar piedzīvojusi režisora Viestura Kairiša filma "Melānijas hronika", ar kuru tika atklāts Baltijas valstu kinofestivāls Sanktpēterburgā.
Draugiem Facebook Twitter Google+