Sports
Ziemas sports

Martins Dukurs pirms Siguldas posma: Gribu atgūt trases rekordu0


Martins Dukurs
Martins Dukurs
Foto – LETA/EPA

Man nav pašmērķis Siguldā kādam kaut ko pierādīt, tomēr vēlos atgūt trases rekordu – tā pirms Pasaules kausa sezonas sākuma sarunā ar “LA” atzina Latvijas skeletonists Martins Dukurs.

Skeletona vīriešu sacensībās, kas sestdien risināsies no plkst. 09.30, galvenie favorīti būs Martins un Tomass Dukuri. Viņi un krievs Aleksandrs Tretjakovs palikuši vienīgie aktīvie sportisti, kuri piedalījās Pasaules kausā Siguldā arī 2005. gadā, bet gadu pirms tam Tomass sensacionāli uzvarēja. Sīvāko konkurenci sastādīs arī Phjončhanas olimpisko spēļu čempions Sunbins Juns no Dienvidkorejas, kā arī vicečempions krievs Ņikita Tregubovs, tāpat Vācijas sportisti. Pirmo reizi šāda līmeņa sacensībās startēs Ivo Šteinbergs.

“Treniņos kļūdas vēl ir jūra. Būs aukstāks laiks un tas ietekmēs slidu izvēli, ceturtdien pieņemšu lēmumu. Citu sportistu braucienus īsti neesmu redzējis, tikai rezultātus. Protams, ir kļūdas un nestabilāki braucieni. Korejietis un Tregubovs ir uzķēruši, Tretjakovam pagaidām neiet, ukrainis Heraškevičs labi brauc,” teic Martins Dukurs.

“Man ir jauna kamana un slieces, interesanti apskatīties, kā ies sacensību režīmā. Gatavojos kā uz visiem posmiem, neko īpaši neizdalu. Protams, mājās negribu atdot uzvaru, bet pašmērķis kaut ko pierādīt laikam nav – ka tikai un vienīgi uzvara, tad citādāk gatavotos, fiziski pīķi celtu. Turklāt vēl pēc traumas, tā kā neesmu gatavs par visiem simts procentiem,” atzīst astoņkārtējais Pasaules kausa ieguvējs.

Viņš piebilda, ka jaunā tehnika ir stipri atšķirīga no iepriekšējās, taču jau šobrīd uzrāda labus laikus, līdz ar to varētu būt liels potenciāls. Sezonas laikā būs jāturpina tā testēt. Arī slieces esot ātras un kopumā ar situāciju pirms sezonas sākuma viņš ir apmierināts.

Saistītie raksti

Siguldā starta rekords pieder Aleksandram Tretjakovam, bet trases rekords – Ņikitam Tregubovam kopš 2017. gada pasaules junioru čempionāta. “Protams, esam braukuši arī ātrāk, bet ne oficiālos mačos. Gribētu atgūt trases rekordu, šobrīd rezultāti ir apmēram par pussekundi lēnāki, bet ar labiem braucieniem – tas ir iespējams,” teic 34 gadus vecais siguldietis.

Februārī Martins Dukurs neveiksmīgi palika bez medaļas Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, ierindojoties ceturtajā vietā, un ir apņēmības pilns turpināt karjeru, lai piepildītu sapni un izcīnītu olimpisko zeltu pēc četriem gadiem Pekinā. Šobrīd viņa rēķinā divi olimpiskie sudrabi.

LA.lv