×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
28. maijs, 2012
Drukāt

Medību tiesības

Man ir zemes īpašums, ko posta mežacūkas. Medību līgumu grib slēgt divi kaimiņu mednieku kolektīvi, kas atrodas abpus manam īpašumam. Vai varu slēgt medību atļaujas līgumus ar abām biedrībām? 
Alvis Zaics

 

Medību tiesības pieder zemes īpašniekam vai lietotājam savā zemes īpašumā. Saskaņā ar Medību likuma 1. panta 9. punktu šīs tiesības viņš var izmantot pats vai likuma noteiktajā kārtībā nodot citai personai.

– Konkrētajā gadījumā īpašnieks šīs tiesības drīkst nodot jebkuram no šiem abiem medību formējumiem. Līguma slēgšana ir saimnieka brīva izvēle, tomēr, nodibinot šādas divpusējas tiesiskās attiecības, jāņem vērā Civillikuma prasības, – norāda VMD Centrālvid­zemes virsmežniecības inženieris medību jautājumos Andrejs Strods.

Līgums jānoslēdz ar vienu no medību formējumiem. Atbilstoši normatīvo aktu regulējumam medību tiesības uz vienu un to pašu platību nevar nodot vairākiem lietotājiem. Strīdus gadījumā problēmas būs jārisina ar vienu no šiem medību formējumiem, kas varēs koordinēt savu mednieku atrašanos konkrētajā teritorijā. Tādējādi neradīsies domstarpības par medību platībām, dzīvnieku postījumiem un to apjomiem.

Slēdzot medību nomas līgumu ar medību formējumu, zemes īpašniekam noteikti jāpievērš uzmanība medību līguma nosacījumiem: līguma darbības termiņam, līguma slēdzējpušu pienākumiem un tiesībām, kā arī citiem norādījumiem un nosacījumiem. Ļoti būtiski ir līguma izbeigšanas nosacījumi. Atbilstoši noslēgtajam līgumam par medību tiesību nodošanu Valsts meža dienests ar savu lēmumu reģistrē šīs platības attiecīgā medību formējuma medību iecirknī.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+