×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. augusts, 2013
Drukāt

Mediķi palīdz deviņiem karstuma upuriem, atdzīvina divus slīkušos

LETALETA

Vakar mediķi slimnīcā nogādājuši deviņus cilvēkus, kuri cietuši karstā laika dēļ, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vītola

Seši no tiem ir bijuši Rīgā. Slimnīcā nogādāto vecums ir robežās no viena līdz pat 88 gadiem. Vītola norāda, ka pārsvarā šie gadījumi saistīti ar to, ka personas ir ilgstoši uzturējušās tveicē dienas karstākajā laikā, pēc kā parādījušās sūdzības par veselību.

 

Tāpat aizvadītajā diennaktī mediķiem veiksmīgi izdevies atdzīvināt divus slīkušos vīriešu, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vītola

Vidzemē Valmierā kāds 31 gadu vecs vīrietis alkohola reibumā mēģinājis pārpeldēt upi un slīcis. Cilvēki, kas atradās krastā, to pamanījuši un izvilkuši vīrieti no ūdens. NMPD operatīvās vadības centra ārsti sniedza viņiem telefoniski padomus, kā sniegt pirmo palīdzību, sākt reanimēšanas pasākumus. Ātri ieradās arī mediķi, kas pārņēma reanimēšanas pasākumus un vīrieti veiksmīgi atdzīvināja, kā arī nogādāja slimnīcā.

Līdzīgs negadījums noticis arī Latgalē, kur 32 gadus vecs vīrietis peldējies ezerā. Apkārtējie redzējuši, ka vīrietis pazūd zem ūdens, tādēļ steigušies palīgā un izvilkuši. Šajā gadījumā reģiona dežūrārsts ir sniedzis telefoniski padomus, kā sākt atdzīvināšanas pasākumu, un ierodoties mediķi tos pārņēmuši. Vīrietis veiksmīgi atdzīvināts un nogādāts slimnīcā.

Negadījums saistībā ar ūdeni noticis arī Kurzemē, kur 17 gadus vecs zēns, peldoties no blakus peldošā saņēmis ar kāju sitienu pa galvu. Ar smadzeņu satricinājumu puisis nogādāts slimnīcā.

Aizvadītajā diennaktī kopumā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes devās uz 1137 izsaukumiem, no tiem 207 gadījumos bijušas dažāda veida traumas.Aizvadītajā diennaktī kopumā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes devās uz 1137 izsaukumiem, no tiem 207 gadījumos bijušas dažāda veida traumas.

Jau vēstīts, ka vakar deviņās novērojumu stacijās pārspēti 8.augusta karstuma rekordi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. Visaugstākā gaisa temperatūra vakar līdz plkst.16 reģistrēta Dobelē – plus 34,4 grādi, kas arī ir visas Latvijas 8.augusta karstuma rekords. Līdzšinējais rekords bija 33,1 grāds, kas novērots 2010.gadā Gulbenē. Savukārt Rīgā gaiss iesila līdz plus 32 grādiem, pārspējot 1982.gada rekordu – plus 30,2 grādi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+