×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
25. aprīlis, 2017
Drukāt

Mēģina psiholoģiski ietekmēt Latvijas iedzīvotājus, izplatot viltus ziņas (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Publiskajā telpā tiek izplatītas viltus ziņas par starptautiskajām mācībām “Summer Shield XIV”, kas no 17. līdz 30. aprīlim norisinās Ādažos. Šo viltus ziņu mērķis ir psiholoģiski ietekmēt iedzīvotājus, LA.lv informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

Portāls “BaltNews.lv” rakstā ““Независимая газета”: НАТО в Адажи может применить новые средства, влияющие на психику человека” (““Neatkarīgā avīze”: NATO Ādažos var pielietot jaunus paņēmienus, kas ietekmē cilvēka psihi”) informē, ka šī gada martā Vācijas personāla atlases aģentūras esot meklējušas krievvalodīgus statistus dalībai militārās mācībās.

Krievijas militārais eksperts ģenerālleitnants Jurijs Netkačevs uzskata, ka NATO vadībai šādas personas acīmredzot kļuvušas nepieciešamas, lai mācību laikā noslīpētu jaunas hibrīdkara metodes, uz šiem krievvalodīgajiem izmēģinot jaunus fiziska, bioloģiska un cita rakstura paņēmienus, kas ietekmē cilvēka psihi un uzvedību. Eksperts prognozē, ka militārās mācības, kurās tiek pielietoti šādi paņēmieni, ASV un citās NATO dalībvalstīs tikai vērsīsies plašumā. Eksperts neizslēdz, ka šādi paņēmieni varētu tikt izmantoti arī tagad Latvijā notiekošajās mācībās.

Tāpat BaltNews.lv atsaucas uz Krievijā izskanējušo viedokli, ka mācībām “Summer Shield XIV” ir “spilgti izteikta pretkrievijas ievirze”, citiem vārdiem sakot, NATO Latvijā gatavojas uzbrukumam Krievijai.

Līdzīgu viedokli ir paudis Krievijas portāls 3mv.ru, kura domēna 3mv.ru nosaukumā ir vārdu savienojuma “trešais pasaules karš” (“третья мировая война”) saīsinājums. Portāls informē, ka NATO Eiropā īsteno virkni pasākumu, gatavojoties uzbrukt Krievijai. Starptautiskās mācības “Summer Shield XIV” Ādažos ir viens no šādiem pret Krieviju vērstiem manevriem.

AM uzsver, ka pēdējā laikā publiskajā telpā tiek pastiprināti izplatītas viltus ziņas arī par citām ar NATO darbību un sabiedroto spēku karavīru rīcību saistītām situācijām.

Viens no klajiem propagandas piemēriem ir ziņu aģentūras BNS Lietuvas sistēmā 12. aprīlī ievietotā maldinošā ziņa par ASV karavīriem, kuri Latvijā it kā esot saindējušies ar iprītu. Izdomātajā ziņā lietuviešu un krievu valodā bija norādīts, ka Baltijas jūras dzelmē nogremdētie iprīta krājumi ir ekoloģiskā bumba un ka vienīgi Kremlis zina, kad tā sprāgs. Ziņas tekstu nebija veidojusi BNS redakcija.

Tāpat Krievijas informācijas aģentūras regnum.ru interneta vietnē lasāma nepatiesa informācija par to, ka Polijas pilsētā Žaganā naktī uz 9. aprīli trīs ASV karavīri mēģinājuši ievilkt neapgaismotā ielā 19 gadus vecu jaunieti.  Savukārt vīrieti, kurš meiteni steidzies aizstāvēt, karavīri nežēlīgi piekāvuši.  Portāls norāda, ka ASV karavīri bijuši alkohola reibumā.

AM norāda, ka šāda veida propagandas mērķis ir mazināt uzticamību NATO un sabiedroto spēku karavīriem, manipulējot ar daļēji reāliem faktiem un mēģinot ietekmēt cilvēku prātus un sirdis.

Līdzīga rakstura viltus ziņas var tikt publicētas arī saistībā ar NATO daudznacionālo Kanādas vadīto kaujas grupu, kas Latvijā ieradīsies šī gada jūnijā.

AM aicina Latvijas sabiedrību kritiski attiekties pret populistiskiem centieniem īstenot informācijas operācijas Latvijas informatīvajā telpā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. DANIELS 1. oktobris, 2016 14:23
  Atbildēt
  Uzskatām, ka krievu psrs okupācijas sekas – notiekošā kremļa hibrīdkara apstākļos – ir likvidējamas bez kompromisiem, jo mūsu „tolerantie liberāļi” jau to ir darījuši, un šī nodevīgā kompromisa sekas mēs „baudām” jau 26 gadus pēc neatkarības pasludināšanas. Un jāņem vērā, ka turpinot šādu gļēvu piekāpšanās politiku, mēs provocējam agresīvās krievijas jaukšanos mūsu iekšējās lietās, kā arī pakļaujam militāras konfrontācijas riskam savus NATO sabiedrotos!
  Un tāpēc, lai kādiem nerastos šaubas par okupantu uzvaras pieminekļa dziļi absurdo būtību mūsu – latviešu valstī, tad kārtējo reizi un līdz beidzot pilnīgai okupācijas seku likvidācijai, mums jāturpina atgādināt mūsu kolaborantiem, neprincipiālajiem valdīklām un viņu protežētajām okupantu paliekām, ka:
  Molotova – Ribentropa slepenā pakta realizācijas procesā, sadarbojoties krievijas /psrs/ un Vācijas agresoru bruņotajiem spēkiem, tika vardarbīgi likvidēta Polijas un Baltijas valstu neatkarība, pārvēršot tās par okupētām un anektētām teritorijām.
  Vienlaicīgi – okupācijas periodā tika izvērstas masveida represijas un slepkavības, kuras procentuāli pielīdzināmas ebreju holokaustam un uzskatāmas par Latvijas pilsoņu /galvenokārt – latviešu/ genocīdu, kas sodāms kā noziegums pret cilvēci.
  Un šo noziegumu noliegšana un aizvietošana ar atbrīvošanas jēdzienu ir zemiska obstrukcija un apzināti meli, kas nedod okupantiem un viņu pēcnācējiem nekādas tiesības Polijā un Baltijā svinēt sociālistiskās staļiniskās krievijas (psrs) uzvaru pār savu neveiksmīgi izvēlēto, arī sociālistisko sabiedroto – nacionālsociālistisko Vāciju kara sākumā, bet kļuvušo par ienaidnieku kara beigās, – jau naski pārsauktu par fašistisko Vāciju.

 2. No 1917.gada krievjūdu cionisti-boļševiki vienmēr ir savus noziegumus pierakstījuši sev nevēlamajiem oponentiem, bet biežāk tiem, kuriem gatavojas uzbrukt! Un to turpina arī šodien!

 3. Krievi sen pielieto vecos paņēmienus, kas ietekmē latviešu psihi. Šie indēšot ar savu klātbūtni Latviju mūžīgi.

 4. kremlis savus grēkus mēģina pierakstīt NATO !!!

  • Vai Krievija pēdējos 20 gados ir kaut cik tuvāk pavirzījusies nato vai asv? Gluži otrādi. Tieši nato apliek ar karabāzēm Krieviju visapkārt. Tieši nato veica agresiju pret miermīlīgām ,bet sev nelabvēlīgām valstīm. Atceries ,kā bombardēja Dienvidslāviju , āzi !!!

   • kretīnam "Anonymous" Atbildēt

    Kā ir ar Gruziju, Abhāziju, Ukrainu? Tu, cūka, vēl šeit mēģini smirdēt?!!!! Kāpēc visas bijušās Varšavas līguma valstis mēģina šodien glābties zem NATO? Tu, nožēlojamais, kretīn, tev ir galīgi atsaldētas smadzenes? Domāju, ka nē. Kā ir ar tavu personīgo sirdsapziņu? Padomā par to, no sūdu atvemšanas brīvajos brīžos.

Draugiem Facebook Twitter Google+