Pasaulē
Eiropa

Meja apdomā iespēju pagarināt pārejas periodu pēc “Breksita”0

Foto AFP/Scanpix/LETA

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja ceturtdien atzina, ka apdomā iespēju pagarināt uz dažiem mēnešiem pārejas periodu pēc “Breksita”, lai iegūtu papildus laiku jauna tirdzniecības līguma noslēgšanai ar Eiropas Savienību (ES).

“Parādījusies vēl viena ideja, kas šobrīd ir vienīgi ideja, radīt iespēju pagarināt uz kādiem mēnešiem [“Breksita”] ieviešanas periodu, ” ierodoties uz ES samita otrās dienas sēdi, žurnālistiem Briselē norādīja Meja.

Viņa uzsvēra, ka sagaida pārejas perioda beigšanos 2020.gada decembrī un ka viņa mērķis ir panākt, lai tas neieilgtu līdz 2021.gadam.

Kā ziņots, Eiropas Komisijas (EK) “Breksita” sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē trešdien ierosināja pagarināt pārejas periodu, cenšoties izkustināt strupceļā nonākušās “Breksita” sarunas.

Saistītie raksti

Barnjē ES dalībvalstu Eiropas lietu ministriem norādīja, ka “viena no iespējām ir pagarināt pārejas posmu par vienu gadu”, lai iegūtu vairāk laika sarunām par vienošanos Lielbritānijas aiziešanai no ES.

Tikmēr ES valstu un valdību vadītāji trešdienas vakarā Briselē atzinuši, ka sarunās ar Lielbritāniju par tās izstāšanās nosacījumiem nav panākts pietiekams progress, lai nākammēnes rīkotu īpašu Eiropas Savienības (ES) samitu par “Breksitu”.

LA.lv