Latvijā
Kriminālziņas

Meklē par zvejas kuģa bortu pārkritušu Latvijas zvejnieku 1


Jūras spēku flotiles kuģu glābēji regulāri trenējas kopā ar helikopteru ekipāžām, lai reālos apstākļos būtu gatavi jūrā izglābt cilvēkus. Kuģu komandas gatavība operācijām – 15 minūtes dienā, pusotra stunda naktī.
Jūras spēku flotiles kuģu glābēji regulāri trenējas kopā ar helikopteru ekipāžām, lai reālos apstākļos būtu gatavi jūrā izglābt cilvēkus. Kuģu komandas gatavība operācijām – 15 minūtes dienā, pusotra stunda naktī.
Ilustratīvs foto – Zigmunds Bekmanis

Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) 13. aprīlī saņēma izsaukumu no zvejas kuģa “Daniels”, taču sakaru pārtraukuma dēļ tālākas informācija par izsaukšanas iemesliem nesekoja. Pēdējās zināmās zvejas kuģa koordinātes bija 85 km no Liepājas ostas, informē Jūras spēkos.

MRCC Rīga nekavējoties norīkoja patruļkuģi P-05 “Skrunda” doties uz notikuma vietu, veikt izsaukuma apstākļu noskaidrošanu un pārliecināties, vai kuģim nedraud briesmas. Apstākļu noskaidrošanas laikā tika secināts, ka viens no zvejas kuģa apkalpes locekļiem ir pārkritis pār bortu.

Plkst. 19:11 MRCC Rīga deva rīkojumu Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteram “Mi-17” un Zviedrijas bruņoto spēku glābšanas helikopteram doties uz notikuma vietu, un pārmeklēt meklēšanas rajonu.

Papildu meklēšanas darbu veikšanai tika piesaistīti zvejas kuģi ”Briedis” un “Nautilus”, kā arī kuģim “BALT FLOT 12”, kas gāja uz Kaļiņingradu, šķērsojot meklēšanas rajonu, tika uzdots veikt pastiprinātu jūras novērošanu.

Plkst. 01:44 operācija tika pabeigta, cilvēks netika atrasts. Patruļkuģis P-05 “Skrunda” pavadīja zvejas kuģi “Daniels” līdz Liepājas ostai.

Krasta apsardzes dienests atgādina, ka pirms izlemjat pavadīt laiku ūdens tuvumā vai nodoties atpūtai jūrā, izmantojot laivu, jahtu vai citu peldlīdzekli, pārliecinieties, ka jums ir līdzi visi nepieciešamie glābšanas līdzekļi un esat informēti par to, kas ir jādara nelaimes gadījumā, kā arī ziņojiet MRCC Rīga par plānoto peldlīdzekļu iziešanu un ienākšanu ostās.

Nelaimes gadījumā jūrā nekavējoties zvani uz MRCC Rīga trauksmes tālruņa numuru 115.

LA.lv