×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
3. oktobris, 2013
Drukāt

Meklē risinājumus, kā atturēt cilvēkus no kāpšanas uz ledus

Ledus

Šonedēļ sanāksmē Iekšlietu ministrijā (IeM) meklēti efektīvākie risinājumi, kā atturēt cilvēkus no kāpšanas uz ledus, kad tas ir īpaši bīstami, portālu “LA.lv” informēja IeM.

 

Sanāksmes dalībnieki sprieduši par IeM izteikto priekšlikumu likumā “Par pašvaldībām” paredzēt pašvaldības amatpersonai tiesības pēc konsultēšanās ar VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” (LVĢMC) attiecīgās administratīvās teritorijas ūdenstilpnēs noteikt aizliegumu atrasties uz ledus apstākļos, kad tas ir īpaši bīstami.

Tāpat diskutēts par priekšlikumu pašvaldībām noteikt tiesības izsludināt laika posmu, kad minētais aizliegums sākas un beidzas, savukārt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēt administratīvo atbildību par minētā aizlieguma pārkāpumu. Līdzīgu kārtību jau šobrīd ir ieviesušas divas pašvaldības – Jūrmala un Rīga.

Jūrmalas pilsētas domes saistošajos noteikumos paredzēta administratīvā atbildība par pārvietošanos pa ledu bīstamās vai aizliegtās vietās. Savukārt Rīgas dome ar saistošajiem noteikumiem ir noteikusi administratīvo atbildību par atrašanos uz attiecīgās ūdenstilpes ledus noteiktajā paaugstinātas ledus bīstamības periodā.

IeM tuvākajā laikā sagatavos priekšlikumus grozījumiem normatīvajos aktos, kā arī sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu organizēs informatīva un izglītojoša rakstura pasākumus, lai pievērstu cilvēku uzmanību par atrašanās uz ledus bīstamību un iespējami atturētu tos no šādas rīcības.

Sanāksmē piedalījās pārstāvji no IeM, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Aizsardzības ministrijas, Tieslietu ministrijas, Zemkopības ministrijas, LVĢMC, Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas un Rīgas pilsētas pašvaldības policijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+