×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. marts, 2015
Drukāt

Melbārdis: Mums vēl ir, uz ko tiekties

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas bobslejisti Vācijā aizvadītajā pasaules čempionātā bija vienīgie, kuri spēja konkurēt ar vāciešiem, turklāt, ja tas nebūtu noticis, sacensības būtu pavisam neinteresantas, aģentūrai LETA pastāstīja valsts vadošais bobsleja pilots Oskars Melbārdis.

Kā zināms, Melbārdis kopā ar stūmēju Daumantu Dreiškenu pasaules čempionātā divnieku ekipāžām ieguva sudraba medaļu, bet četriniekos viņš kopā ar Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu tika pie bronzas.

Trešdien sportistiem bija pieņemšana pie Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V), kura aprunājusies ar atlētiem un paudusi prieku par viņu sasniegumiem.

“Šonedēļ grafiks vēl tāds saspringts, jādodas ciemos arī pie atbalstītājiem, kā arī sestdien gaidāms starts Latvijas ziemas olimpiādē. Pēc tam gan būs nedaudz brīvāks un varēs atiet no fiziskajām slodzēm,” sacīja Melbārdis.

“Noskaņojums pēc pasaules čempionāta ir labs, lai gan pēc pēdējā brauciena četriniekiem un kļūdas startā tas bija drūms. Nu jau ir dažas dienas pagājušas un viss ir apdomāts, tāpēc varu teikt, ka pasaules čempionātā četriniekiem nevis palikām trešie, bet gan šo vietu izcīnījām,” izteicās Melbārdis. “Gods godam spēkojāmies ar Vācijas bobslejistiem – bijām vienīgie no pārējiem, kuri spēja ar viņiem konkurēt. Ja mēs to nedarītu, sacensības būtu neinteresantas un vācieši būtu aizņēmuši visu goda pjedestālu. Tomēr, kas zina, kā būtu klājies, ja pēdējā braucienā startā nebūtu pieļāvuši to kļūdu.”

Tiesa, Melbārdis norādīja, ka šobrīd līdz ar to ir, kur tiekties, lai par pasaules čempioniem kļūtu nākamajās sezonās.

“Arī pēc divnieku sacensībām emocijas bija dažādas, jo bija “škrobe”, ka nespējām tikt līdzi vācietim Frančesko Frīdriham, ar kuru tika konkurēts Pasaules kausa posmos. Turklāt sacensību otrajā dienā pieļāvu kļūdu, cenšoties cīnīties par pirmo vietu, lai gan man vairāk vajadzēja domāt par sudraba medaļas nosargāšanu. Šī ir jauna pieredze, kas palīdzēs saprast, ko darīt citādi nākamsezon,” secināja valsts vadošais bobsleja pilots.

Nu jau aizvadītajā sezonā Melbārdis kļuva par Pasaules kausa uzvarētāju gan divnieku, gan četrinieku, gan neoficiālajā kopējā ieskaitē.

“Ir skaidrs, ka nākamsezon nebūs viegli, varbūt tagad tas šķiet pat nedaudz biedējuši. Latiņu pasaules čempionātā un Pasaules kausā esam pacēluši ļoti augstu, tāpēc tagad jāmēģina iekarotās pozīcijas nosargāt. Galvenais, lai puišiem viss būtu kārtībā ar veselību. Skaidrs, ka ne katru gadu spēsim uzvarēt,” sacīja Melbārdis. “Pirms sezonas veselība man pašam bija sāpīgs jautājums. Līdz optimālajai formai ieskrējos tikai sezonas gaitā. Fiziskās sagatavotības treneris Jānis Ozols spēja motivēt un vasarā teica, ka viss būs kārtībā.”

Melbārdis tāpat uzslavēja 30 gadus veco stūmēju Dreiškenu, paužot cerību, ka viņš karjeru noslēgs ne ātrāk par 2018.gada olimpiskajām spēlēm Dienvidkorejā. “Cepuri nost viņa priekšā, jo kurš gan vēl viņa vecumā spēj sezonas laikā nobraukt visās sacensībās divniekiem un četriniekiem?”

Šosezon Latvijas vadošais bobsleja pilots Melbārdis divniekos startēja ar Latvijā ražotām kamanām, kamēr četriniekos kamanas bija ārzemju produkts. Viņš neizslēdza iespēju, ka nākamajā sezonā varētu pāriet arī uz dzimtenē ražotiem četrinieku “bobiem”, taču tam ir nepieciešami treniņi un testi, lai saprastu, kurš variants labāks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+