×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. decembris, 2012
Drukāt

Melbārdis stabilitātes meklējumos

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Jānostabilizē psiholoģija – tādu uzdevumu sezonas turpinājumam sev izvirzījis Latvijas bobsleja komandas pirmais pilots Oskars Melbārdis. Pēc trim Pasaules kausa izcīņas (PK) posmiem viņa ekipāža divnieku kopvērtējumā atrodas sestajā vietā, četriniekos – desmitajā. 


 

Neesam pienapuikas!

Sezonas pirmajā pusē 24 gadus vecajam valmierietim bija trīs nopietni pārbaudījumi Ziemeļ­amerikas trasēs. Leikplesidā iepriekšējās sezonas pasaules čempionātā Melbārža pilotētais četrinieks neizvairījās no kritiena, bet Pārksitijā un Vistlerā kā pilots viņš vēl nebija startējis. Turklāt, esot vēl stūmēja arodā, Oskars nepatīkamus kritienus piedzīvoja arī aizpērn ziemas olimpiskajās spēlēs Vistlerā un guva nopietnus savainojumus. Raugoties no šā viedokļa, Melbārža veikums – divniekos astotā, ceturtā un 14. vieta, četriniekos astotā, desmitā un devītā – ir vairāk nekā atzīstams.

“Jā, esmu apmierināts,” piekrīt Oskars Melbārdis. “Pirms tam pieļāvu arī, ka trasēs, kurās vēl neesmu braucis, klāsies bēdīgāk. Pašam patika tas, ka par spīti tikai dažiem treniņiem izdevās “atkost” jaunās trases un iegūt sapratni, kā tajās braukt. Prieks, ka tik ātri izdevās uzķert sajūtas. Protams, ir sīkumi, līdz kuriem es vēl nemaz netieku, bet lielos vilcienos bilde ir skaidra.”

Lielākais gandarījums esot par ceturto vietu divniekos Pārksitijā un devīto četrinieku konkurencē Vistlerā. “Devītā vieta nav tik augsta, taču tur bija tikai divi treniņa braucieni. Un no olimpiskajām spēlēm tomēr palikušas sliktas atmiņas, tāpēc pret šo trasi radies liels respekts un mačiem gatavojos ar bijību,” neslēpj Melbārdis.

Nu jau bobslejisti mūs izlutinājuši, taču tas ir unikāli – startā Melbārdis ar partneriem visos braucienos gan divniekos, gan četriniekos uzrādījis labāko laiku! “Negaidīju, ka būsim tik spēcīgi. Zinājām, ka apmēram jābūt visam kārtībā, tomēr tas, ka visur pirmais laiks, ir pārsteigums. Taču prieks, ka ir tā, kā ir,” paveiktā darba augļus atzinīgi novērtē Oskars, uzreiz gan piebil­stot – arī pērnās sezonas sākumā spridzinājuši startā, bet vēlāk konkurenti aizgājuši priekšā. Jācenšas augstā līmenī noturēties līdz beigām. Tiesa, iepriekšējā sezonā nomināli spēcīgākie stūmēji bija Edgara Maskalāna četriniekā. Šoruden Melbārdim ir visi ņiprākie Latvijas bobsleja vīri – Daumants Dreiškens, Intars Dambis un Arvis Vilkaste. “Paldies Daumantam un Intaram. Viņi tomēr raduši startēt ar pieredzējušiem pilotiem, bet tagad gatavi dauzīties ar mani, apzinoties, ka vietas var arī nebūt tik augstas. Ar Arvi es kopā esmu jau ilgu laiku, redzu, ka viss kārtībā – acis deg. Viņi nav nekādi pienapuikas!” ar lepnumu teic Melbārdis. Arī startā vēl esot rezerves, piemēram, jāpilnveido sasēšanās bobā.

 

Roka nodreb

Sezonas pirmā puse parādījusi arī valmierieša Melbārža trūkumus. “Nav stabilitātes un psiholoģiskās pārliecības,” viņš saka. Jau vairākkārt izdevies ekselents pirmais brauciens, taču otrajā roka notrīc – Leikplesidā divniekos pēc pirmā brauciena biju otrais, Pārksitijā – līderis. “It kā daru visu to pašu, bet zemapziņā laikam rodas nepareizās domas. Pašam šķiet, ka neuztraucos, taču varbūt tiešām nodrebu. Tam, ka otrajā braucienā atkritu uz leju, nebija nekādu blakus apstākļu – slikts laiks vai kas tamlīdzīgs. Tīri manas cilvēciskas kļūdas, par kurām uzņemos vainu. Jātiek ar šo problēmu galā – tas ir šīs sezonas mērķis.” Agrāk Melbārdis konsultējies arī ar psihologu, bet sliecas domāt, ka šoreiz tiks galā paša spēkiem. Protams, ņemot vērā, ka šī viņam ir tikai trešā sezona kā pilotam, grēks uzsvērt neveiksmīgos braucienus – drīzāk jāpriecājas par to, ka izdodas savu reizi izšaut, un tas parāda lielo potenciālu.

Laba iespēja atgūt pārliecību būs jau šīs nedēļas nogalē, kad Vācijas trasē Vinterbergā risināsies PK ceturtais posms. Iepriekšējā sezonā Melbārdis tur bija trešais gan divniekos, gan četriniekos. “Nedrīkst skatīties pagātnē, taču nenoliegšu – atmiņas ir labas un Vinterbergas trase man jau patīk. Tas ir svarīgi, ka ej uz trasi ar simpātijām,” atzīst Oskars Melbārdis.

Viņam ir arī savi spriedumi par konkurentu iespēto sezonas ievadā: “Savās trasēs dominēja amerikāņi. Protams, arī līderis Aleksandrs Zubkovs – krievi ar tehniku baigi trāpījuši. Lielākais pārsteigums ir Vācijas trešā pilota Frančesko Frīdriha trīs trešās vietas divnieku konkurencē. Eiropā droši vien vācieši būs skaļāki, amerikāņi – klusāki. Jāskatās, kā krieviem ies tālāk, bet varētu būt, ka viņi jau izdara lielo pieteikumu Soču olimpiskajām spēlēm.”

Abas pārējās Latvijas ekipāžas ar pilotiem Uģi Žaļimu un Oskaru Ķibermani šonedēļ startēs Eiropas kausa posmā Laplaņā (Francija), kur nākamnedēļ būs arī PK piektais posms. Paredzams, ka tajā Melbārdim pievienosies Žaļims, kuram, lai kvalificētos PK, šonedēļ jāfinišē četriniekos Laplaņā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+