×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

Melnais janvāris uz ceļiem: trīs nedēļu laikā bojā gājuši 22 cilvēki

Foto - Valsts policijaFoto - Valsts policija

Trīs nedēļu laikā uz Latvijas ceļiem dažādos negadījumos bojā gājuši 22 cilvēki, runājot par drošību uz ceļiem, Ceļu satiksmes drošības padomes (CSDP) sēdes laikā pirmdien teica satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V).

Tāpēc, ņemot vērā esošo situāciju, nepieciešams analizēt avāriju iespējamos cēloņus, meklēt risinājumus, jo, acīmredzot, esošās metodes nestrādā, norādīja ministrs.

Matīss sēdes laikā akcentēja, ka bieži vien negadījumos tiek vainots pats ceļš, taču tas nav vienīgais iemesls – braukšanas ātrums nemazinās ziemā, salīdzinot ar vasaru, kas liecina, ka auto vadītāji bieži vien nav atbildīgi attiecībā uz ceļu drošību un jādomā par to, kā padarīt vadītājus prātīgākus.

Ministrs uzskata, ka nepieciešams domāt arī par jaunu vadītāju apmācību, jo, apgūstot braukšanu vasarā, bieži vien jaunais vadītājs nesaprot, kā braukt pa slidenu ceļu.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) vadītājs Andris Lukstiņš sēdes laikā norādīja, ka nepieciešama detalizētāka smagu ceļu satiksmes negadījumu analīze, lai skaidrotu avāriju iemeslus.

Vienlaikus Lukstiņš vērsa uzmanību uz to, ka vairāk nekā pusē ceļu satiksmes negadījumu ar smagām iesaistīts viens transporta līdzeklis. Tas ļauj secināt, ka viens no galvenajiem avāriju iemesliem ir pārgalvība, pieredzes trūkums.

Lukstiņš skaidroja, ka nepieciešams strādāt arī ar vecākiem, jauniešiem, norādot, ka automašīnā, kuru vada iereibis šoferis, nedrīkst sēsties.

Tāpat CSDD vadītājs sacīja, ka vairāk nepieciešams pievērst uzmanību automašīnu riepām, to atbilstībai gadalaikam, kā arī vispārējam auto tehniskajam stāvoklim.

Sēdes laikā uzmanība tika vērsta arī uz gājējiem. Matīss, vērtējot situāciju, norādīja, ka nepieciešams pastiprināt informēšanas kampaņu, kas aicina gājējus diennakts tumšajā laikā pārvietoties ar atstarotājiem. Tāpat nepieciešams palielināt policijas kontroli.

Sēdes laikā tika skaidrots, ka nepieciešams vairāk informēt sabiedrību par ceļu satiksmes negadījumiem. Uz šo brīdi pašreizējā informācijas apmaiņa ar Valsts policiju par ceļu satiksmes negadījumiem, kas ietekmē kopējo drošību uz ceļiem, neesot operatīva. Tās laikā akcentēts, ka nepieciešams strādāt, lai informācija būtu raitāka un vadītāji par ceļu satiksmi tiktu informēti ātrāk.

Ceļu satiksmes drošības padomes sēdes sasaukšanu iniciēja Matīss un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, jo situācija ceļu satiksmes drošībā šī gada sākumā ir traģiska, salīdzinot ar 2014.gada janvāra mēnesi ievērojami pieaudzis bojā gājušo skaits, gan autobraucēju, gan mazaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku – kājāmgājēju un riteņbraucēju vidū.

Tāpat būtisku kritiku sabiedrībā un masu plašsaziņas līdzekļos izpelnījās autoceļu uzturēšana ziemas periodā.

Padomes sēdē atbildīgās institūcijas par autoceļu uzturēšanu – “Latvijas Autoceļu uzturētājs” (LAU) un “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) sniegs informāciju un analīzi par ceļu esošo uzturēšanu ziemas sezonā, kā arī turpmāk veicamo, lai operatīvi nodrošinātu valsts autoceļu uzkopšanā ziemas sezonā.

CSDP priekšsēdētājs ir Matīss, padomes priekšsēdētāja vietnieks – iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Sēdē piedalās pārstāvji no Satiksmes, Iekšlietu, Finanšu, Izglītības un zinātnes, Veselības ministrijām, “Latvijas Valsts ceļi”, “Latvijas Autoceļu uzturētājs”, Valsts policijas, kā arī nevalstiskajām organizācijām un citām institūcijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+