×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. novembris, 2014
Drukāt

Mežviets: DP regulāri novērš pasākumus, kas apdraud nacionālo drošību (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Drošības policijas priekšnieka amatam virzītais Normunds Mežviets atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc iztaujāšanas Saeimas Nacionālās drošības komisijas ārkārtas sēdē.

Drošības policija (DP) regulāri novērš pasākumus, kas rada apdraudējumu nacionālajai drošībai, pirmdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja jaunais DP priekšnieks Normunds Mežviets, kurš amatā stājās 8.novembrī.

“Nevarētu jums īsti piekrist, ka šādi pasākumi netiek neitralizēti vai šādu pasākumu norise, kā jūs to teicāt, netiek traucēta. Mēs regulāri novēršam dažāda veida pasākumus, kuri mūsu uztverē rada apdraudējumu mūsu nacionālajai drošībai. Ja mēs runājam par ārvalstniekiem, tad varu apliecināt, ka periodā no Ukrainas krīzes sākuma, pēc mūsu dienesta iniciatīvas iekšlietu ministrs ir iekļāvis “melnajā sarakstā” vairāk nekā 30 personas,” uz jautājumi televīzijā par dažādu grupu aktivitātēm atbildēja Mežviets.

Viņš norādīja, ka pret personām vai organizācijām var vērsties tikai gadījumā, ja tam ir tiesisks pamats. Bet ir gadījumi, kad personām ir jāļauj izpausties.

“Ir reizes, kad personām, organizācijām ir jāļauj izpausties publiskā telpā, lai viņi skaidri parādītu savus mērķus, savus nodomus, un tad arī būtu precedents pret viņiem vērsties ar kādiem tiesiskiem instrumentiem,” viņš skaidroja.

Viņš atgādināja DP savā publiskajā komunikācijā ir akcentējusi to, ka vienu no lielākajiem apdraudējumiem valsts nacionālās drošības interesēm rada Krievijas īstenotā tautiešu politika.

“Šāda veida aktivitātes ir pretrunā ar mūsu nacionālās drošības interesēm, viņas apdraud sabiedrības vienotību, atsvešina minoritātes no piederības Latvijas valstij un veicina lojalitātes veidošanos citai valstij. Tāpat, protams, arī šīs tautiešu politikas izpausmes kavē vienotas vēsturiskās izpratnes un vēsturiskās atmiņas veidošanos mūsu valstī. Tas, manuprāt, ir būtiskākais izaicinājums, ar ko pašlaik saskaras mūsu valsts,” sacīja jaunais DP priekšnieks, atbildot uz jautājumu, cik bīstamas Latvijā šobrīd ir prokrieviski noskaņoto grupu aktivitātes.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. … Nu, bet DP, ka tur ar to, nu tur, Latgalites zombesanu ar pretvalstisku darbibu, kas ir nomineta kriminallikuma parkapumos ..specifiski Nr. 83 !?

  2. latvietis parastais Atbildēt

    šobrīd aktuālākais drauds drošibai ir DP šefs kas zverejis uzticibu valdošajām partijām neviss valstij, un kuru pārrauga vienotibas rižā maita, lai viš ” pareizi izmeklētu” kautvai balsu pirkšanas krimināllietas, par pārejo nerunājot

Draugiem Facebook Twitter Google+