×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. novembris, 2014
Drukāt

“Microsoft” pārtrauc “Windows 7” un “Windows 8” pārdošanu (1)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

ASV datortehnoloģiju kompānija “Microsoft” ir pārtraukusi operētājsistēmu “Windows 7” un “Windows 8” vairāku versiju pārdošanu, teikts kompānijas paziņojumā presei.

“Microsoft” paskaidroja, ka šāds solis palīdzēs tai paplašināt jaunāku operētājsistēmu versiju lietotāju loku.

“Microsoft” 31.oktobrī pārtrauca pārdot personālos datorus ar tādām iepriekš uzstādītām “Windows 7” versijām kā “Home Basic”, “Home Premium” un “Ultimate”, kā arī ar “Windows 8”.

“Windows 7” atbalsta pamatfāzes pārtraukšana ir paredzēta 2015.gada 13.janvārī. Pāreja uz pagarinātu atbalsta fāzi nozīmē, ka kompānija nākamos piecus gadus šai operētājsistēmai izlaidīs drošības sistēmas bezmaksas atjauninājumus un maksas uzlabojumus.

Operētājsistēmai “Windows 8” atbalsta pamatfāzes beigas ir paredzētas 2018.gada 9.janvārī. Šī operētājsistēma parādījās pirms diviem gadiem, bet nav ieguvusi daudz piekritēju, jo tajā trūkst dažu darbvirsmas elementu, kuri ir ierasti daudziem datoru lietotājiem.

“Windows 7”, kas parādījās 2009.gada beigās, vēl arvien ir populāra. Gandrīz 53% “Windows” lietotāju datoros vēl arvien ir uzstādīta kāda no “Windows 7” versijām, bet tikai 6% ir “Windows 8”.

“Microsoft” šī gada 8.aprīlī galīgi pārtrauca tehnisko atbalstu operētājsistēmai “Windows XP” un biroja aplikāciju paketei “Office 2003”.

Jaunās operētājsistēmas “Windows 10” izlaide ir paredzēta 2015.gadā, bet tās provizoriskā tehniskā versija jau ir pieejama plašai testēšanai no 1.oktobra.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. laikam nāksies pāriet uz linux,šitā sistēma kad klients nevar nopirk sev vajadzīgo produktu ir vienreiz jābeidz.

Draugiem Facebook Twitter Google+