Mobilā versija
+3.2°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
5. novembris, 2014
Drukāt

“Microsoft” pārtrauc “Windows 7” un “Windows 8” pārdošanu (1)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

ASV datortehnoloģiju kompānija “Microsoft” ir pārtraukusi operētājsistēmu “Windows 7” un “Windows 8” vairāku versiju pārdošanu, teikts kompānijas paziņojumā presei.

“Microsoft” paskaidroja, ka šāds solis palīdzēs tai paplašināt jaunāku operētājsistēmu versiju lietotāju loku.

“Microsoft” 31.oktobrī pārtrauca pārdot personālos datorus ar tādām iepriekš uzstādītām “Windows 7” versijām kā “Home Basic”, “Home Premium” un “Ultimate”, kā arī ar “Windows 8”.

“Windows 7” atbalsta pamatfāzes pārtraukšana ir paredzēta 2015.gada 13.janvārī. Pāreja uz pagarinātu atbalsta fāzi nozīmē, ka kompānija nākamos piecus gadus šai operētājsistēmai izlaidīs drošības sistēmas bezmaksas atjauninājumus un maksas uzlabojumus.

Operētājsistēmai “Windows 8” atbalsta pamatfāzes beigas ir paredzētas 2018.gada 9.janvārī. Šī operētājsistēma parādījās pirms diviem gadiem, bet nav ieguvusi daudz piekritēju, jo tajā trūkst dažu darbvirsmas elementu, kuri ir ierasti daudziem datoru lietotājiem.

“Windows 7”, kas parādījās 2009.gada beigās, vēl arvien ir populāra. Gandrīz 53% “Windows” lietotāju datoros vēl arvien ir uzstādīta kāda no “Windows 7” versijām, bet tikai 6% ir “Windows 8”.

“Microsoft” šī gada 8.aprīlī galīgi pārtrauca tehnisko atbalstu operētājsistēmai “Windows XP” un biroja aplikāciju paketei “Office 2003”.

Jaunās operētājsistēmas “Windows 10” izlaide ir paredzēta 2015.gadā, bet tās provizoriskā tehniskā versija jau ir pieejama plašai testēšanai no 1.oktobra.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. laikam nāksies pāriet uz linux,šitā sistēma kad klients nevar nopirk sev vajadzīgo produktu ir vienreiz jābeidz.

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (2)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+