×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2012
Drukāt

Ministre: “Gaismas pils” projekts virzās atbilstoši grafikam

grende2

Jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas jeb “Gaismas pils” projekts virzās atbilstoši iepriekš izveidotajam grafikam, šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu žurnālistiem sacīja kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK).

Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas būvniecības gaita šodien pārrunāta arī Jaunzemes-Grendes sarunā ar prezidentu. “Šobrīd viss iet pēc grafika, ļoti stingri. Katru mēnesi sekojam līdzi,” apgalvoja kultūras ministre.

Viņa norādīja, ka “Gaismas pils” tiks pabeigta šā gada 18.novembrī, kad sāksies bibliotēkas pārvākšanās process. Savukārt nākamā gada 4.maijā tiks sākta jaunās ēkas ekspluatācija. Jau 2014.gadā “Gaismas pils” tiks izmantota Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas vajadzībām, bet 2015.gadā – Latvijas kā Eiropadomes prezidējošās valsts vajadzībām.

Tāpat prezidents ar ministri šodien runājis par gatavošanos 2013.gada dziesmu un deju svētkiem. “Dziesmu svētku veidošanas process ir sācies,” norādīja ministre. Spriests arī par nākamā gada 18.novembra māksliniecisko programmu un Latvijas radošo industriju apzināšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+