×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
1. septembris, 2016
Drukāt

Ministrs: Neviena skolotāja algai nevajadzētu samazināties (7)

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Foto - LETAIzglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Foto - LETA

Pēc atalgojuma reformas neviena pedagoga algai nevajadzētu samazināties, taču dažiem pieaugums būs ievērojami mazāks nekā citiem, šorīt Latvijas Radio atkārtoti sacīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”).

Savukārt intervijā LTV ministrs piebilda, ka arī Rīgā skolotāju algām nevajadzētu samazināties, jo kopējais valsts piešķirtās naudas apjoms palielināšoties par 4,8 miljoniem eiro, tāpēc algas nevarot samazināties. Ja Rīgā vēlas lielāku algu pieaugumu, ir jāveic skolu tīkla reorganizācija. Ceru, ka te nebūs jāiejaucas tiesībsargājošajām iestādēm, jo nauda, kas paredzēta pedagogu algām, ir izmantojamas tikai šiem mērķiem, Rīgu biedēja ministrs.

Taujāts, vai nākamgad strauji saruks skolu skaits, Šadurskis radio pauda viedokli, ka nākamgad tas vēl strauji nenotiks, bet ilgtermiņā tā varētu būt, jo pētījumi rāda, ka cilvēki turpinās plūst uz Rīgu un Pierīgu. Vienlaikus IZM palikšot pie principa, ka sākumskolām jābūt maksimāli tuvu bērnu dzīvesvietai.

Vēl viena problēma esot pašvaldību savstarpējo norēķinu regulējums, kura dēļ kaimiņu pašvaldības nav ieinteresētas sadarboties, lai kopīgi izveidotu lielākas skolas, jo tā pašvaldība, kas atsakās no skolas, paliek ievērojama zaudētāja. Ministrs ļāva noprast, ka varētu domāt par skolu tīkla pārņemšanu valsts kontrolē.

Šadurskis atkārtoti uzsvēra, ka nauda Latvijas izglītības sistēmā tiek izmantota neefektīvi.

Šodien spēkā stājas pedagogu atalgojuma reforma, nodrošinot minimālā atalgojuma par likmi kāpumu līdz 680 eiro.

Pedagogu atalgojuma reformas izstrāde sākās 2014.gada pavasarī izglītības un zinātnes ministres Inas Druvietes laikā, kad uz sēdi sanāca pirmā pedagogu darba samaksas modeļa izstrādes darba grupa, iezīmējot plašu vēlmju, problēmu, kā arī nesaskaņu loku.

Pēc 12.Saeimas vēlēšanām nozares ministra krēslu ieņēma Mārīte Seile, kuras vadībā tika izstrādāts jauns pedagogu atalgojuma reformas modelis. Tomēr politiskā atbalsta trūkuma, kā arī sadarbības partneru neapmierinātības dēļ modeli tam paredzētajā periodā ieviest neizdevās.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Kārlis sabiedrībai NEMELO, Kārlis NOKLUSĒ. Taisnība ir tā, ka ir palielināta nauda no 420 uz 680 eiro par SLODZI. Bet NOKLUSĒTS ir tas, ka palielināta ir arī SLODZE – no 21 stundas uz 30 stundām. Līdz ar to PATIESĀ matemātika ir šāda: 420 : 21= 20 , bet 680:30 = 22,6. Tad nu parēķiniet, cik liels būs tas patiesais algas “palielinājums”. Ja 5 vai 10 eiro – tad tas jau būs daudz. Daudziem paliks tas pats atalgojums, daudziem mazāks.

  • Škārlim ausis kustās pat miegā Atbildēt

   jo noklusēšana ir tā pati informācijas sagrozīšana – melošana !!!

  • Alga teorētiski jau skaitās lielāka, bet praksē tā nenotiek, jo samazina slodzi – par 30 kontaktstundām par 1 likmi saņēmu tikpat, cik tagad par 0,80 slodzi, jo likme ir tagad 40 stundas. Likums kārtējo reizi tiek apiets ar līkumu – samazina slodzi un tajā pašā peļķē vien sēžam.

 2. bet, šī maita ņem un samazinās!!

 3. Cik ilgi to demagogkārli skolas var izturēt?!

 4. Interesantākais, ka neviens neko nezin – 1.septembris ir klāt un nevienam nav sapratnes par to kādas būs algas, ne direktoriem ne ministriem, kur nu skolotājiem. Sākumā domāju žurnālisti nezin , ko ziņo – jo līdz šim bija 21 (akadēmisko stundu) kontaktstundu slodze, kas paredz 35 astronomisko stundu darba nedēļu. Ziņojumi bija par tka jaunā alga un 30 astronomisko stundu darba nedēļa – un ne vārda par kontaktstundu skaitu. Un visi domā ka kontaktstundu skaits uz slodzi palielināts, nevis palicis tas pats, bet īstenībā neviens nezin, NEVIENs! Nu kā tas ir iespējams? Ir bet kā to lai uztver? Kas par valsti? Kas par cilvēkiem? Kas par sabiedrību?

  • Pie varas pielavījušies(piepirkušies) viena banda: ņau ņaudiņotāji.
   Priekš policijas ņau ņaudiņas, priekš ārstiem, skolotājiem,
   pensionāriem – ņau ņaudiņas, priekš NATO 2% – ņau ņaudiņas…
   Vienīgi ir-ņaudiņa savām kabatām un augšējiem birokrātiem.
   Lai tie birokrāti vandās prom uz tām ārzemēm !
   Redzēs, vai tiem neaizvietojamajiem tur uzticēs pat švabru-lupatu.
   Šoferdēlu kults iedibināts uz tautas kakla.

Draugiem Facebook Twitter Google+