Minskai līderi labāki 0

Rīgas „Dinamo” hokejisti Minskā noslēdza četru maču izbraukumu, ar 1:2 zaudējot vietējam „Dinamo”.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Rīgas un Minskas komandas šosezon tikās trešo reizi. Abas līdzšinējās spēles bijušas zīmīgas kā vienai, tā otrai vienībai. Pēc 1:2 zaudējuma papildlaikā Rīgā tika izlemts Minskas „Dinamo” galvenā trenera Kari Heikilas liktenis, savukārt, pēc revanša (0:2) vilka pase tika izrakstīta viņa tautietim Rīgas „Dinamo” vadītājam Pekam Rautakallio.

Rīdzinieki Minskā ieradās pēc 3:1 uzvaras Jekaterinurgā pret „Avtomobilist”, pārtraucot četru zaudējumu sēriju.  „Dinamo” sastāvā bija viena izmaiņa – Roberta Bukarta vietā spēlēja Miks Indrašis. Slimības dēļ otro maču pēc kārtas izlaida aizsargs Arvīds Reķis. Garie izbraukumi nekad nav nekas iepriecinošs, taču komandā esot labs noskaņojums un visi grib uz labas nots doties KHL sezonas otrajā pārtraukumā, pirms mača sacīja Rīgas „Dinamo” treneris Viktors Ignatjevs. Arī Minskas hokejisti mājup pārradās pēc grūta izbraukuma austrumos (7:5 Hantimansijskā, 3:5 Omskā un 2:7 Astanā). Minskas galvenais treneris Aleksandrs Andrijevskis veica izmaiņas pirmajos divos uzbrucēju virknējumos, un uz augšu paceltais Tēmu Laine jau otrajā izgājienā uz ledus aizgāja no Gunta Galviņa, atklājot rezultātu. Bet skaidrs, ka Minskā ambīcijas ir krietni lielākas par desmito vietu Rietumos. Lai glābtu šo sezonu, būšot izmaiņas sastāvā – iespējams jau šajā pārtraukumā.

Minskieši saka, ka viņu vārtsargam Pekam Rinnem, kurš NHL ir zvaigzne, ir niķis gandrīz katru maču ielaist vienu, divus ņemamus golus. Tverams izskatījās arī Andra Džeriņa metiens – pēc vairākuma Gints Meija atrada aiviekstieti uzbrukuma viduszonā, un viņš trāpīja zem pārliktņa. Rinne par ātru nometās uz ceļiem.

Otrā perioda ievadā Džo Pavelskis, kurš dolārus ikdienā pelna Sanhosē „Sharks”, atstāja jaņos Polu Šekuru un izkārtoja vārtu guvumu Zbinekam Irglam – 1:2. Abi vārti Minskai pirmās maiņas rēķinā – tātad Andrijevskis uzminēja ar rokādēm! Divi Vitālija Pavlova un viens Rodrigo Laviņa noraidījums rīdziniekiem otrajā periodā lika vairāk domāt par aizsardzību.

Trešo periodu Rīga sāka ar vairākumu, taču pārtraukumā izdomātās kombinācijas neizdevās realizēt laukumā – faktiski neko bīstamu neizdevās izveidot. Minskā bija ieradušies ap 200 – 300 Rīgas „Dinamo” līdzjutēju, komanda centās viņus iepriecināt, Ābols pārgāja uz spēli trijās maiņās, divas minūtes pirms beigām noņēma vārtsargu, taču mājinieku aizsardzība un Peka Rinne bija nesalaužami. Diemžēl puse komandas pēc mača saviem līdzjutējiem nemaz nepateica paldies. Žēl.

Ar 34 spēlēs iegūtiem 32 punktiem „Dinamo” Rietumu konferencē ieņem priekšpēdējo, 13. vietu un nākamo spēli aizvadīs 19. decembrī savā laukumā pret Astanas „Baris”.