×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. marts, 2015
Drukāt

Mirskis filmā sola “darīt zināmu patiesību” par 1944.gada notikumiem Latvijā (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Radošā grupa sākusi pilnmetrāžas mākslas filmas “Gūtmaņa alternatīva” uzņemšanu pēc bijušā “Saskaņas centra” politiķa un Eiropas Parlamenta deputāta Aleksandra Mirska grāmatas “Vulfa Gūtmaņa alternatīva” motīviem, kas stāsta par 1944.gada notikumiem Latvijā, Latgalē.

Kā aģentūru LETA informēja viens no filmas veidotājiem Mirskis, filmas sižets balstīts uz reāliem notikumiem. Filmas pamata ideja ir “darīt zināmu patiesību par notikumiem Latvijā” – deportācijām, masveida iznīcināšanu (holokaustu), rasu naida kurināšanu un Otrā pasaules kara rezultātiem, “nonākot pie atziņas, ka nav absolūtas taisnības – taisnība vienmēr ir “kaut kur pa vidu””.

Scenāriju filmai uzrakstījis Aleksandrs Dobrins, tās režisors – Edgars Punculis, lomās pamatā ir neprofesionāli aktieri. Filma tiek uzņemta Krāslavas un Daugavpils pusē, kā arī pašās pilsētās, atsevišķas filmas epizodes tiks uzņemtas arī Rīgā un Rīgas novadā.

Patlaban Latgalē ir pabeigta filmas lielākās daļas uzņemšana, vēl priekšā aptuveni pusgadu ilgs darbs. Filmēšanu plānots pabeigt šī gada septembrī. Visu filmā piesaistīto kara laika tehniku un aksesuārus nodrošina Latvijas muzeji.

Patlaban notiek pārrunas arī ar iespējamiem investoriem. Piedāvājumu sadarboties šajā projektā jau ir izteikušas vairākas kompānijas. Informācija par filmas iespējamām izmaksām pagaidām netiek izpausta.

Strīdīgi vērtētais bijušais eiroparlamentārietis Mirskis Eiroparlamenta priekšvēlēšanu kampaņas gaitā izteicies par pilsonības “nulles” varianta piedāvāšanu Latvijā, bijis Latvijas medija “Autoradio”, kas pārraida arī Krievijas propagandas medija “Sputnik” raidījumus, īpašnieks, ka arī manīts iesaistāmies citās prokrieviskās aktivitātēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Latgales vecticībnieks Atbildēt

    Vai filmā būs par to, kā mani radinieki krievi 1944.gadā šāva no Krievijas iekšā līdošos krievokupantus, boļševikus un čekistus? Mani radinieki krievi gribēja dzīvot brīvā Latvijā un nevis boļševiku okupētā zemē!

  2. Grey Enterprises Inc. Atbildēt

    Ceru, ka Mirskis pats būs galvenajā lomā – tur varēs izrādīt savu pravdu par notikumiem Latgalē un varbūt arī izleks ar izpletni. Mēs šeit ASV, Sietlas štatā nopietni domājam par atbalstu filmai, lai veicinātu starpkultūru izpratni. Mūsu uzņēmuma CEO Kristjens Grejs šodien šo projektu pieminēja valdes sēdē kā daļu no mūsu kompānijas tālākās stratēģijas ekspansijai kino nozarē.

  3. baisais muulis

  4. Okupantam okupanta patiesība.

  5. Savu “patiesību” manis dēļ VIŅŠ VAR PATURĒT PIE SEVIS!!! Bijuši dažādi lasitājiem PIEEJAMI materiāli par šo gadu, ko esmu izlasījis dažādās valodās -gan padomju laikā rakstītie, gan atjaunotās LAtvijas laikā iznākušie un izlasītie. TUr NEKAS jauns NEVAR BŪT, ja vienīgi MELI!?

Draugiem Facebook Twitter Google+