Mobilā versija
Brīdinājums +3.1°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
25. marts, 2015
Drukāt

“Moody’s” pazemina Ukrainas kredītreitingu līdz vienai pakāpei virs defolta (2)

LETALETA

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra “Moody’s Investors Service” (“Moody’s”) otrdien pazemināja Ukrainas kredītreitingu līdz vienai pakāpei virs defolta un paziņoja, ka Ukrainas kreditori būs spiesti ciest lielus zaudējumus valsts parāda restrukturizācijā.

“[Reitinga] pazemināšanas galvenais iemesls ir iespējamība, ka ārējie privātie kreditori cietīs ievērojamus zaudējumus saistībā ar valdības plānu restrukturizēt lielāko daļu tās nedzēsto eiroobligāciju (Eurobonds)” un pārējā parāda, paskaidroja “Moody’s”.

Ukrainas ilgtermiņa kredītreitings tika pazemināts no Caa3 līdz Ca, un reitinga prognoze tika saglabāta negatīva.

Valdības parāda restrukturizācijas plāns ietver arī valsts garantēto juridisko personu un dažu citu valsts uzņēmumu ārējo parādu, kā arī Ukrainas emitētās eiroobligācijas.

Parāda restrukturizācijas mērķis ir ietaupīt 15,3 miljardus ASV dolāru (14 miljardus eiro).

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) 11.martā apstiprināja finansiālas palīdzības programmu Ukrainai 17,5 miljardu ASV dolāru (16 miljardu eiro) apmērā. Šis SVF aizdevums ir daļa no plašākas 40 miljardu dolāru (37 miljardu eiro) lielas palīdzības programmas, kas ietver divpusējos aizdevumus un Ukrainas kredītu privātajiem aizdevējiem restrukturizāciju.

“Moody’s” atzīmēja, ka Ukrainas iekšzemes kopprodukts (IKP) 2014.gadā samazinājies par 6,9%. SVF lēš, ka Ukrainas parāda un IKP attiecība šogad pieaugs līdz 94%.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. vai tur kāds brīnums? Atbildēt

    Ņemot vērā ka nacistiskā Krievija karo ar Ukrainu …

  2. tas nozimē ka reālais jau ir 2 pakāpes zem defolta

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+