Mobilā versija
+0.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
24. augusts, 2015
Drukāt

Mudina sniegt atbalstu presei

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Preses izdevēju asociācijas izpilddirektors Guntars Līcis

Lai gan jau nākamgad naudu atsevišķiem projektiem medijiem varētu piešķirt no Mediju atbalsta fonda, tomēr būtu jādomā par lielāku finansiālo atbalstu ilgtermiņā, uzskata Latvijas Preses izdevēju asociācijas (LPIA) izpilddirektors Guntars Līcis.

Institucionālais atbalsts presei būtu nepieciešams apmēram divu miljonu eiro apmērā gadā. “Šī summa nepieciešama, lai drukātā prese varētu saglabāt demokrātiskai sabiedrībai tik nepieciešamo neatkarīgu viedokļu dažādību un uzlabot žurnālistikas kvalitāti,” sacīja Līcis.Pēc Līča teiktā, varētu būt vairāki kritēriji. “Latvijas Uzņēmumu reģistrā reģistrēti laikraksti, laikraksts tiek izdots vismaz divus kalendāros gadus, nacionālajā laikrakstā uz pilnu slodzi strādā vismaz seši žurnālisti, vai arī trīs žurnālisti reģionālajā. Izdevuma profils ir regulāra ziņu, notikumu un citas sociāli politiskas informācijas publicēšana, izdevums iznāk vismaz vienu reizi nedēļā un latviešu valodā, tiek veidots un izplatīts galvenokārt Latvijas valsts robežās, kā arī pašu redakcijas veidotajam saturam jāveido vismaz 60% no kopējās izdevuma apdrukas platības,” informēja Līcis. Atbalsta mehānisma aprēķina princips, kā uzskata Līcis, būtu šāds – laikrakstu atbalstam paredzētā kopējā summa par iepriekšējo periodu tiek dalīta ar visu atbalsta saņēmēju izdevniecību laikrakstu kopējo pārdoto tirāžu, kuras daudzums apliecināts ar grāmatvedības dokumentāciju, un reizināta ar katra izdevēja pārdoto laikrakstu eksemplāru skaitu attiecīgajā laika periodā, informēja Līcis.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+