Mobilā versija
+1.7°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
24. augusts, 2015
Drukāt

Mudina sniegt atbalstu presei

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Preses izdevēju asociācijas izpilddirektors Guntars Līcis

Lai gan jau nākamgad naudu atsevišķiem projektiem medijiem varētu piešķirt no Mediju atbalsta fonda, tomēr būtu jādomā par lielāku finansiālo atbalstu ilgtermiņā, uzskata Latvijas Preses izdevēju asociācijas (LPIA) izpilddirektors Guntars Līcis.

Institucionālais atbalsts presei būtu nepieciešams apmēram divu miljonu eiro apmērā gadā. “Šī summa nepieciešama, lai drukātā prese varētu saglabāt demokrātiskai sabiedrībai tik nepieciešamo neatkarīgu viedokļu dažādību un uzlabot žurnālistikas kvalitāti,” sacīja Līcis.Pēc Līča teiktā, varētu būt vairāki kritēriji. “Latvijas Uzņēmumu reģistrā reģistrēti laikraksti, laikraksts tiek izdots vismaz divus kalendāros gadus, nacionālajā laikrakstā uz pilnu slodzi strādā vismaz seši žurnālisti, vai arī trīs žurnālisti reģionālajā. Izdevuma profils ir regulāra ziņu, notikumu un citas sociāli politiskas informācijas publicēšana, izdevums iznāk vismaz vienu reizi nedēļā un latviešu valodā, tiek veidots un izplatīts galvenokārt Latvijas valsts robežās, kā arī pašu redakcijas veidotajam saturam jāveido vismaz 60% no kopējās izdevuma apdrukas platības,” informēja Līcis. Atbalsta mehānisma aprēķina princips, kā uzskata Līcis, būtu šāds – laikrakstu atbalstam paredzētā kopējā summa par iepriekšējo periodu tiek dalīta ar visu atbalsta saņēmēju izdevniecību laikrakstu kopējo pārdoto tirāžu, kuras daudzums apliecināts ar grāmatvedības dokumentāciju, un reizināta ar katra izdevēja pārdoto laikrakstu eksemplāru skaitu attiecīgajā laika periodā, informēja Līcis.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+