×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
14. maijs, 2013
Drukāt

Mudinu uz lieliem darbiem


Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Vai tiešām Latvijā ir jārada viens unikāls produkts kā “Nokia”, kas izceltu visus latviešus pasaulē? Vai tad katrs latvietis nav unikāls, atšķirīgs? Katram piemīt savs talants un spēja atrast atšķirīgu nodarbi. Latvijā dzīvo talantīgi cilvēki, kuri izceļas uz pasaules kopējā fona, kas pierāda, ka katrs esam personība ar talantīgu radošu dzirksti.

 

Mums laiks būt saliedētākiem, atbildīgākiem par sevi, ģimeni un sabiedrību, strādāt kā komandai visai tautai kopumā, atbalstīt citam citu un tautas vērtības, jāspēj sadarboties, saprasties, dalīties.

Kāpēc latvieši nevarētu kļūt par izgudrotāju tautu pasaulē? Uzņēmīgu, radošu, saimniecisku tautu, radot jaunus amatus, arodus, profesijas, zinātnes virzību un atklājumus, pakalpojumus, domas, uzņēmumus, tehniku, tehnoloģiju, ražotnes, bankas, ekonomikas un tautsaimniecības modeļus, tīro kapitālu utt. Vajag vairāk rakstīt par Latvijā ražotiem produktiem un pakalpojumiem, par ko daļa cilvēku nezina, ar mērķi iedvesmot radīt jaunus produktus un pakalpojumus, uzņēmumus Latvijā. Vajag aicināt – esi uzņēmīgs, atbildīgs, radošs, konkurētspējīgs, meklē iespējas, tev palīdzēs biznesa inkubatori, biznesa eņģeļi utt.

Latviešu mentalitātē vēl joprojām dominē skaudība, strīdi savā starpā, ieriebšana. Kāds krievs 90. gadu sākumā izteica apgalvojumu par latviešiem: lai jau latviešiem tiek tā brīvība, brīvībā viņi viens otru ātrāk noēdīs nekā tad, kad bija vienoti jūgā.

Varbūt laiks mudināt vienam otru uz lieliem darbiem, lai labklājības līmeni paceltu daudz augstāk. Ne tikai materiālā ziņā, bet saistībā ar garīgām vērtībām, esot saliedētākiem, vienotākiem. Jo vairāk veicināsim viens otra labklājību, jo bagātāki būsim domās un darbos. Laiks mobilizēties, jo, kā ASV pētījumi pierāda, pasaulē ir tendence bezdarbam pieaugt. Viens no argumentiem – tehnoloģiju un automātikas ietekmē roku darbs tiek aizstāts ar sarežģītām tehnoloģijām. Paredz, ka pasaulē roku darbu varētu automatizēt par 55 līdz 75%.

 

Fakti

Atziņas no Nacionālā attīstības plāna:

* “iekļaujošas, ilgtspējīgas un konkurētspējīgas ekonomikas attīstības pamatā ir sabalansēta dažādu ekonomikas sektoru izaugsme, kas reizē nodrošina pietiekamā skaitā darba vietas atbilstoši iedzīvotāju esošajām prasmēm, gan arī piedāvā jaunas – ar augstāku pievienoto vērtību un atalgojumu.”

* Latvijas attīstības prioritātes:

– uz ārējiem tirgiem orientētās nozares (t. sk. finanšu apkalpošanas, loģistikas un tranzīta nozares);

– eksportspējīgi ražošanas sektora uzņēmumi;

– starptautiski konkurētspējīgi pakalpojumu sniedzēji;

– pētniecība un inovācijas, kas tiek komercializētas, – radīti un ieviesti ražošanā inovatīvi, starptautiski konkurētspējīgi produkti ar augstu pievienoto vērtību;

– Latvijas dabas kapitāla izmantošana – ekosistēmu pakalpojumu apjoma palielināšana (lauku saimniecību produkti, mežu ilgtspējīga apsaimniekošana; produkti un pakalpojumi, kurus spēj sniegt rekreācijas resursu izmantošana, piemēram, Baltijas jūras piekrastē, sērūdeņu un dūņu ieguves reģionos);

– radošās industrijas un tūrisma aktivitātes.

Avots: nap.lv (Apkopoja AIJA VOLKA)

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+