×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. decembris, 2015
Drukāt

Muktupāvela: Pārdzīvojām divus karus, tiksim galā arī ar bēgļiem (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Rūta Muktupāvela

Ja mēs varējām pārdzīvot divus pasaules karu, tiksim galā arī ar bēgļiem, šādu viedokli piektdien diskusijā “Bēgļu krīze: riski no kultūras līdz drošībai” Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā “Zirgu pasts” pauda Latvijas Kultūras akadēmijas rektore profesore Rūta Muktupāvela.

“Ja jau mēs esam radījuši mehānismu, kā izdzīvot bēdīgi slavenos 700 verdzības gadus, esam radījuši neatkarīgu valsti, pārdzīvojuši divus pasaules karus, padomju okupāciju, tad gan jau tiksim galā arī ar bēgļiem,” viņa sacīja.

Muktupāvela atzīmēja, ka “svarīgākais ir neaizmirst, kas šajā valstī ir saimnieks un kas tajā nosaka kārtību un noteikumus”.

Tāpat Kultūras akadēmijas rektore pauda, ka cilvēku mentalitāte ir “samērā konservatīva lieta”.

“Ja tā attīstītos tikpat ātri kā tehnoloģijas, mēs vispār nevarētu radīt kultūru, mums nebūtu tradīciju, mēs droši vien nevarētu dzīvot cilvēkiem pilnvērtīgu dzīvi. Es domāju, ka tomēr mentalitāte ļoti spēcīgi ietekmē arī komunikāciju. Nevienam nav noslēpums, ka mēs esam pirmā paaudze no tradicionālās kultūras. Es domāju, ka mentalitāte ļoti spēcīgi ietekmē saskarsmes un uzvedības modeļus,” teica Muktupāvela.

Jau vēstīts, ka Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā “Zirgu pasts” piektdien no plkst.10 Kultūras akadēmija ar Kultūras ministrijas atbalstu rīko informatīvu semināru-diskusiju “Bēgļu krīze: riski no kultūras līdz drošībai”, ko iespējams apmeklēt klātienē vai sekot līdzi tiešraidei interneta žurnālā “Satori.lv”.

Jau ziņots, ka pirmie 10 patvēruma meklētāji no Grieķijas Latvijā ieradīsies nākamā gada janvārī. Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi Itālijai un Grieķijai paziņojusi par gatavību sākt patvēruma meklētāju uzņemšanu. Nosūtīti arī patvēruma meklētāju uzņemšanas kritēriji un laika grafiks.

Latvija ir norādījusi, ka vēlas uzņemt ģimenes ar bērniem un ka būtiskas ir svešvalodu prasmes, iegūta pamatizglītība vai profesionālā izglītība, vēlama darba pieredze vai prasmes, derīgi ceļošanas dokumenti. Patvēruma meklētāju uzņemšanas kritēriji personām, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība, ir vienoti un atbilst starptautiskās nediskriminācijas principiem.

Lai pārvietotu patvērumu meklētājus uz Latviju, sadarbībai ar Itāliju un Grieķiju ir nozīmēti divi sakaru virsnieki jeb koordinatori. Plānots, ka uz Grieķiju koordinators darba vizītē dosies jau nākamnedēļ, lai iepazītos ar apstākļiem uz vietas un nodibinātu ciešus kontaktus ar Grieķijas nacionālo kontaktpunktu pārvietošanas jomā, veiktu situācijas izzināšanu par Latvijas profilam atbilstošu failu esamību, un censtos nodibināt ciešus kontaktus ar Eiropas Patvēruma atbalsta biroju un citu starptautisko organizāciju pārstāvjiem Grieķijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Kur tādas rodas?Ko nu jaunkudzīte te muld par “saimnieku” valstī!Latvietim šodien NAV ļauts būt saimniekam savā valstī un tur vaina no tieši šādiem glumiem “līdējiem”.”MĒS esam radījuši mehānismu…!!!Kalpa dvēsele tā arī paliks kalpa dvēsele.

  2. Kaitina tāda tukša bravūra. Nevienu no piesauktajiem diviem kariem šī kundze pati uz savas ādas nav izbaudījusi. Karā vienmēr kāds izdzīvo, bet ļoti daudzi aiziet bojā. Vai tas ir tas, ko mums vēl vajag?

  3. Kāpēc Latviju vajag pārvērst par Sīriju? Izbeidziet karu šajās zemēs un tad bēgļu nebūs! Musulmaņi nepieņems mūsu tradīcijas un vērtības, bet prasīs, lai ievieš viņējās.

  4. muktupavela IZGULDI SAVA GULTA sie negeli bus LOTI LOTI LOTI PATEICIGI,un nevajaga mums smadzenes skalot ar tiem musulmaniem skaties tik PARDZIVO TRESO PASAULES KARU KURS JAU KLAUVE PIE DURVIM.

  5. Vai šī dāma ir vispār redzējusi šos bēgļus – es viņus esmu redzējusi ,satikusi Itālijā un Grieķijā- viņi neciena nevienu kultūru , ēd ar rokām (smird) -satiktā vieta bija benzīntanka ēstuve -kur var nomazgāties uzvedās kā mežoņi,mūsu izpratnē, viņi tiek vadāti autobusos un apsargā viņus policija.

  6. Ar savējo par maz, vajag melno.

  7. Ne nu tiks galā ,nekā ! Pieņem kundzīt, pie sevis mājās un tad runā ! Laikam neskaties un nedzirdi ,kas notiek citās ES valstīs -tik liela aprobežotība ,ka nav ko teikt !!! Tā ir ar cilvēkiem ,kas nesaprot ,ka otram sāp ,kamēr pats to neizbauda uz savas ādas !!!Kā var tik aplami runāt !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+