Mobilā versija
+15.3°C
Rudīte, Everts
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
21. janvāris, 2017
Drukāt

Mūžībā aizgājusi aktrise Maija Apine (3)

Foto LETAFoto LETA

Mūžībā aizgājusi Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktrise un režisore Maija Apine.

Sestdienas vakarā pirms JRT izrādes “Otello” Apine godināta ar klusuma brīdi, vēsta portāls Focus.lv.

Apine dzimusi 1961.gada 4.aprīlī. 1985. gadā viņa beigusi Latvijas Valsts Konservatorijas Kultūras un Mākslas fakultātes Teātra nodaļu. Mācījusies LVU Filoloģijas fakultātē. Beigusi 1.bērnu mūzikas skolu.

Talantīgā aktrise spēlējusi nozīmīgas lomas daudzās izrādēs – “Latviešu stāsti”,”Tālāk”,”Revidents”, “Tumšie brieži” u.c. Viņa arī filmējusies kino un televīzijas seriālos – “Labās rokas”, “Baiga vasara”, “Pa ceļam aizejot…”, “Likteņa līdumnieki” u.c.

Nominēta Nacionālās kino balvas „Lielais Kristaps” kategorijā „Labākā aktrise”.Saņēmusi Baltijas Teātru Pavasara balva par sievas žīdietes lomu izrādē B.Brehts “Trešās impērijas bailes un posts” Tallinā un Kultūras Ministrijas Goda Rakstu par Arhitekta sievas lomu izrādē G.Priede “Sniegotie kalni”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Gina Viegliņa- Valliete Atbildēt

    Izsaku līdzjūtību tuviniekiem! Žēl! Tik jauna un talantīga.

  2. Lai vieglas smiltis! Žēl!!

  3. Līdzjūtība fenomenālas personības tuviniekiem.

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (5)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+