Sports
Motoru sports

Mūžībā devies leģendārais autosportists Mārtiņš Sesks0

Foto: Pexels.com

Sēru vēsts piemeklējusi Latvijas autosportu, jo pirmdien aizsaulē devās 83 gadus vecais autosporta leģenda Mārtiņš Sesks, vēstīja aizgājēja ģimene.

Sesks savu profesionālo dzīvi veltīja autorallijam un piensaimniecības attīstībai. Latvietis reiz triumfēja PSRS autorallija kausā, kā arī dibināja Liepājas piena kombināta autosporta sekciju. Viņš arī vairākkārt organizēja Latvijas un PSRS čempionātus, ieguva sporta meistara godu, kā arī bija Vissavienības kategorijas tiesnesis.

Autorallija speciālists jau no 1965.gada organizēja “Kurzemes” ralliju, bet vēlāk organizatoriskos pienākumus nodeva dēlam Uldim Seskam, kā arī Dainaram Dambergam. Tieši pateicoties Seskam Latvijā regulāri norisinās Eiropas rallija čempionāta posms Liepājā.

Leģendārais autsportists skolojās Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas pārtikas rūpniecības tehnoloģiju fakultātē un lielu daļu dzīves nostrādāja piensaimniecības nozarē, būdams Liepājas piena kombināta direktora vietnieks un galvenais inženieris. Tāpat viņš strādāja Kurzemes pienā par komercdirektoru, bet 11 gadus bija arī akciju sabiedrības Rīgas piensaimnieks padomnieks.Sesks arī apkopoja piensaimniecības vēstures materiālus publicēšanai un rūpējās par pienrūpniecības muzeja pārprojektēšanu. Tostarp otrreizēji atjaunoja Kalnamuižu.

Sesks nekad neliedza padomu nedz rallija organizatoriem, nedz tā dalībniekiem un vienmēr bija cienīts autosporta kopienā.

Atvadīšanās no leģendārā autsportista paredzēta piektdien, 12.jūlijā, plkst.14. Sv. Annas baznīcā, savukārt zemes klēpī Sesku guldīs Centrālkapos.

LA.lv
LE
LETA
Sports
Sevastova un Ostapenko Jūrmalā nevar satikties ātrāk par finālu
12 stundas
LA
LA.LV
Sports
TIEŠRAIDE: “RallyX Nordic” rallijkrosa čempionāta sacensības Biķernieku trasē
Tiešraide 13 stundas
LE
LETA
Sports
Škēpmetējs Suntažs ar personisko rekordu tiek pie Eiropas sudraba
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
8 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
7 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 12 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
7 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
8 stundas