×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. augusts, 2014
Drukāt

Muzikālā apvienība “Neaizmirstulītes” velta dziesmu Gaismas pilij

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Tuvojoties Gaismas pils atklāšanas ceramonijai, muzikālā apvienība “Neaizmirstulītes” sadarbībā ar “Lalala music” laidusi klajā īpaši tai veltītu dziesmu – “Gaismas pils”, portālam LA.lv pastāstīja dziesmas mūzikas autore un soliste Laura Leontjeva.

Dziesmas, vārdu autors – Eduards Plankājs, instrumentācija Edgars Beļickis, skaņu inženieris Raitis Aukšmuksts. Dziesmu izpilda muzikālā apvienība “Neaizmirstulītes”, Vintage Brass Orchestra, solisti Laura Leontjeva un Nacionālā teātra aktieris Juris Jope.

“Ideja veltīt dziesmu Gaismas pilij radās jau 2013.gadā, sekojot muzikālās apvienības Neaizmirstulītes galvenajai sūtībai,” stāsta Laura Leontjeva. Proti, “Neaizmirstulītes” ir 11 profesionālu mūziķu apvienība, kuras repertuārā ir vintage melodijas – grupa atdzīvina un popularizē tādas pagājušā gadsimta estrādes dziesmas kā “Rīgas balzams”, “Lietutiņš”, “Bērnu pasaule”, “Rīgas Taxi”, “Tālsarunu centrāle” un citas, kuras savulaik radījuši tādi komponisti kā Jānis Sildegs, Ringolds Ore, Elga Īgenberga, Ģeders Ramans, Viktors Sams un Raimonds Pauls. Visas šīs kompozīcijas vieno attiecīgajam laika posmam raksturīga maniere – autori skaņdarbus veltīja nozīmīgiem sabiedriskajiem notikumiem un celtnēm.

“Mūsdienās, kad vairums dziesmu ir par nelaimīgu mīlestību, šī tolaik tik ierastā tradīcija katru sabiedrisko aktualitāti atspoguļot dziesmā, šķiet sirsnīga, neparasta un mums ļoti simpātiska. Nolēmām, ka šī tradīcija ir jāatdzīvina. Gaismas pils nenoliedzami ir viena no spilgtākajām mūsu laika liecībām, tāpēc arī dziesmas tematika nebija tālu jāmeklē,” stāsta L. Leontjeva.

Dziesmu var noklausīties ŠEIT.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+