×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
18. oktobris, 2016
Drukāt

Mūzikas namā “Daile” notiks pasaules mūzikas festivāls “Porta”

Foto - LetaFoto - Leta

Mūziķis Jānis Šipkēvics jeb Shipsea.

29. oktobrī mūzikas namā “Daile” notiks 16. pasaules mūzikas festivāla “Porta” atklāšana, aģentūru BNS informēja festivāla pārstāve Ilze Apsiņa.

Divās nedēļas nogalēs festivāls muzikālajā vērienīgumā aptvers teju visus pasaules kontinentus un ļaus klausītājiem izbaudīt latviskā skanējuma mijiedarbību ar afrikānisko, grieķisko, armēnisko un brazīlisko.

No Latvijas puses festivālā varēs izbaudīt Elzas Rozentāles, Ralfa Eilanda, jaunā latviešu projekta “Brāļi un māsas”, kā arī īpašā festivāla viesa – “Shipsea” – muzikālo sniegumu.

Festivāla atklāšana uzticēta Latvijas etnodžeza pārstāvei Rozentālei. “Man prieks atkal atgriezties pēc vairākiem gadiem uz festivāla “Porta” skatuves, bet šoreiz, prezentējot tieši sevis radīto mūziku un savu etnodžeza grupu “Bur Mani”, kur kopā ar sitaminstrumentālistu Kasparu Kurdeko, kontrabasistu Tomu Poišu un ģitāristu Kasparu Vizuli ietērpjam zināmas un jaunas tautasdziesmas savā oriģinālskanējumā,” skaidroja Rozentāle.

Etnomūzikas apvienība “Brāļi un māsas” atklās festivāla otro dienu 5. novembrī. Apvienībā spēlē divu māsu un brāļu pāri – Ilze Grunte un Andris Grunte, Edgars Kārklis un Kristīne Kārkle -, komandu pie sitaminstrumentiem pavada bundzinieks Artis Orubs.

“Apvienības “Brāļi un māsas” mūzika balstīta uz latviešu folkloras materiālu, kas tiek izpildīts mūsu laikam atbilstošā interpretācijā, kurā apvienoti dažādi mūzikas stili, izteiksmīga aranžija un tembrāli bagāta instrumentācija. Svarīgākais – nepazaudēt sevi un savu unikālo stāstu, ar ko pārsteigt pasauli” norādīja Kārkle.

Kārkle uz mūzikas nama skatuves kāps arī festivāla pirmajā dienā, kad kopā ar grupu “BandaMagda” no Ņujorkas notiks eksperiments – latviski tradicionālais savērpsies vienā skaņu pavedienā ar grieķu un franču etnisko mūziku.

Noslēdzošajā pasaules mūzikas festivāla “Porta” koncertā senegālietim Šeiham Lo, kurš atzīts par vienu no labākajiem izpildītājiem no Āfrikas kontinenta, uz skatuves pievienosies latviešu dziedātājs – Ralfs Eilands.

“Lai arī sadarbība ar Šeihu Lo ir neparedzama, gaidu to ar nepacietību. Šis mākslinieks no Senegālas ir unikāls ar savu skanējumu un darbību uz skatuves, kā arī viņš ir mūziķis, kuram nav rāmju. Šķiet, ka robežu mūsu kopējai performancei un improvizācijai nebūs nekādu, tādēļ Senegāla noteikti satiksies arī ar Latvijas mūzikai raksturīgām tradicionālām iezīmēm,” norādīja Eilands.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+