×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
18. marts, 2015
Drukāt

NA lūgs Saeimas Ētikas komisijai izvērtēt Ādamsona izteikumus Krievijas TV (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Attēlā Saeimas deputāts Jānis Ādamsons.

Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas deputāti vērsīsies Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā ar lūgumu izvērtēt frakcijas “Saskaņa” deputāta Jāņa Ādamsona izteikumus Krievijas televīzijas 1.kanālam, pavēstīja NA preses sekretāre Laila Ozoliņa.

Ādamsons 15.martā intervijā Krievijas televīzijai kritizēja Latvijas ārpolitiku un apšaubīja NATO militāro spēku klātbūtnes nepieciešamību Latvijā.

NA frakcijas deputāti uzskata, ka šādi izteikumi ir uzskatāmi par pretvalstiskiem, jo tajos ietvertie apgalvojumi noniecina Latvijas partnerību NATO un apšauba valsts neatkarību un patstāvību ārpolitikas veidošanā.

“NATO militārā tehnika un sabiedroto karavīri Latvijā ir ieradušies pēc Latvijas valdības aicinājuma un pamatojoties uz alianses vienošanos. Tāpēc deputāta Ādamsona izteikumi, kas apšauba sabiedroto klātbūtni Latvijā, ir nepieņemami un uzskatāmi par pretvalstiskiem. Aizstāvēt savu valsti ir ikviena Latvijas iedzīvoja konstitucionālais pienākums, bet deputāta gadījumā tā ir dubultatbildība, jo, uzņemoties parlamentārieša pienākumus, deputāts ir solījis stiprināt Latvijas suverenitāti un aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, kā arī ievērot Latvijas Republikas Satversmi un likumus,” NA lēmumu vērsties Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā izskaidroja deputāts Jānis Dombrava.

Jau vēstīts, ka TV3 ziņas otrdien vēstīja, ka Ādamsons Krievijas medijos kritizējis NATO karavīru klātbūtni Latvijā un valdību.

“Rietumos pateica – laiks sākt riet, un mūsu politiķi kā tādi vaukšķi arī sāka riet un apvainot Krieviju visos nāves grēkos,” sacīja deputāts Ādamsons, komentējot Latvijas politisko kursu.

“Ja viņi [NATO karavīri] pastrādā kādu noziegumu, nodara kaitējumu Latvijas pilsoņu īpašumiem, viņi ne par ko neatbild. Kam viņi ir pakļauti? Mūsu aizsardzības ministram vai tomēr pilda savu bruņoto spēku vadības pavēles,” norādīja deputāts.

Ādamsons TV3 ziņām teica, ka viņa viedoklis esot pragmatisks un viņš no saviem vārdiem neatsakās.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. … Bet varbut tiri personigi … lojalitates un patriotisma iztrukuma del … Adamsons, komunaka Pavlova metodes un psihes zombesanas gara izglitots, pec grafikas un plana iespaidots, nu ka daudzi citi PRIMAKOVA nomenaklaturisti, PAMEST IDEOLOGISKA KAULINA DEL, tikai projece savu nacionalas etikas un morales iztrukumu uz citiem …

  2. … Ka vecam politrukam …. ja nu kam, tad sim cilvekam tacu butu jazin, ka katrs ASV karavirs ir atbildigs par vina militara koda izpildisanu zem zverasta, un valsts parakstito internacionalo un konvenciju ka ari likumu parkapumiem … un tiek tiesats militara tiesa Advokata generala persona …

    … Bet sakara, ar ASV karaviru iesaisti aliansu valstu teritorijas, un ka ari sodien pieradas Bezbrene, tur izlietojot savas demokratijas tiesibas daudzreiz ASV un aliansu ienaidnieki megina tiesaties tikai propagandas del …

    … Nu, ka var izdarit sadas kludas tads Adamsons …. iznemot ar gribu vai uzdevumu …. ????!!!!

  3. domaajams, ka puika atkal bija kjirsii …

  4. Jebkurā gadījumā Adamsons ir skaidri parādījis krievam, kā var skaldīt Saeimu un Latvijas valsts politiku. Kā var izmantot piekto kolonu. Mafija tādus šāva.

  5. Gribētos deputāta kungam atgādināt deputāta zvēresta tekstu, ko viņš solīja apstiprinot deputāt mandātu. Kauns par tādu deputātu. Vai tiešām nav jāizskata ētikas komisijai viņa attieksme pret valsti.

Draugiem Facebook Twitter Google+