×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
4. aprīlis, 2013
Drukāt

Nacisti plānoja būvēt “saules ieroci”

Ilustratīvs attēls. Foto - AFPIlustratīvs attēls. Foto - AFP

Britu izdevums “The Daily Mail” atradis kādu interesantu rakstu, kas 1945. gadā publicēts ASV žurnālā “Life” un kurā apgalvots, ka nacistiskā Vācija plānojusi izveidotu savdabīgu ar saules enerģiju darbināmu ieroci.

Pēc Otrā pasaule kara beigām, ASV izlūkdienestiem sākot pētīt nacistiskās Vācijas militāros plānos, atklājies, ka nacisti plānoja Zemes orbītā izvietot milzīgu spoguli, ar kuru varētu “dedzināt ienaidnieku pilsētas un vārīt okeānu”, raksta “The Daily Mail”.

 

ASV izlūkdienestu ziņojumā, kas bija nonācis žurnāla “Life” rīcībā, uzsvērts, ka nacistiskā Vācija šādu ieceri uztvēra nopietni un izstrādāja visnotaļ detalizētu plānu tās realizēšanai. Saskaņā ar to Zemes orbītā 35 785 kilometru augstumā tiktu ievadīts milzīgs spogulis, uz kura sakoncentrēto saules staru gaisma varētu tikt novadīta uz jebkuru vietu, raksta “The Daily Mail”, atsaucoties uz amerikāņu žurnāla 1945. gada publikāciju.

Sākotnējais plāns gan nav bijis radīt “saules ieroci”, bet Zemi apgādāt ar papildus saules gaismu. Tikai vēlāk šī ideja evolucionēja līdz ieroča izveides plāniem. To izstrādei tika pieaicināts arī vācu inženieris, fiziķis un raķešu zinātnieks Hermans Oberts, kuram ideja par “saules ieroci” dzimusi jau 1923. gadā.

“Mans kosmosa spogulis ir tāds pats kā rokas spogulis, kuru puikas izmanto, lai uz sienām vai griestiem radītu “saules zaķus”,” savos pierakstos skaidrojis vācu zinātnieks. Oberta plāni paredzējuši kosmosā izvietot no vairākām daļām sastāvošu spoguli, īpašu kosmosa staciju, kas būtu aprīkota arī ar raķetēm, hidroponisko dārzu, lai stacijā varētu radīt skābekli, un ar saules enerģiju darbināmus ģeneratorus elektrības nodrošināšanai. Šāda ieroča izveide saskaņā ar Oberta plāniem prasītu 15 gadus un trīs miljonus marku.

Ideja par kosmosā izvietotu spoguli savulaik iepatikās arī Krievijai. Vēl 1999. gadā tās zinātnieki esot apsvēruši ieceri izmantot milzīgu spoguli, lai, atstarojot saules gaismu, ziemu pārvērstu vasarā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+