×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
6. septembris, 2017
Drukāt

Atis Klimovičs: Esošais Kremļa valdnieks turpina Staļina iesākto (33)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas vēsture ir apliecinājums tam, ka patiesā dzīve ir daudzkārt briesmīgāka, nekā iztēlojas lielākā daļa cilvēku. Kā aptvert golodomora mērogus ar aptuveni pieciem miljoniem nobendēto ukraiņu padomju izraisītajā badā 1932. – 1933. gadā? Kā saprast padomju varas rīcību Otrajā pasaules karā, kad simtiem tūkstošu sarkanajā armijā iesaukto ukraiņu kailām rokām ar vienu šauteni uz trim vai pieciem tika sūtīti apzinātā nāvē pretī vācu ložmetējiem? Varbūt, to lasot tālumā no Ukrainas, reakcija nav sakāpināta, bet pavisam savādākas sajūtas pārņem, kad uz jautājumu par ģimenes pieredzi padomju gados kādam ukraiņu juristam un novadpētniekam nākas dzirdēt, ka golodomorā viens viņa vecaistēvs “vienkārši” nomira, līdzīgi citiem, bet otru “pārstrādāja desās”. Īpašā attieksme pret pāridarījumu un nepatika pret tā pastrādātājiem nav ārkārtēja, tā ir normāla reakcija. Vai kaut ko citu nāktos sagaidīt no ukraiņu žurnālista, kas padomju represijas nopietni izjutis uz savas ādas vēl līdz astoņdesmito gadu vidum – tikai par to, ka viņa tēvs bija ukraiņu sacelšanās armijas sotņiks (vadīja simts karavīru), kas Otrā pasaules kara beigu posmā un vēlāk karoja pret sarkanajiem okupācijas spēkiem. Tāpat kā latviešu nacionālie partizāni Latvijā.

Krievijas naids pret Ukrainu nav jauna parādība, 20. gadsimtā īstenotie slaktiņi to apstiprina, un esošais Kremļa valdnieks vienīgi turpina iesākto. Golodomora iemesli, pēc vēsturnieka Aivara Strangas domām, meklējami Staļina patoloģiskajā naidā pret Ukrainu, ko noteikuši daži faktori. Viens no tiem – “Ukraina vēl nebija pietiekami (Staļina priekšstatā) rusificēta un pretojās rusifikācijai”. Kad kļuva redzams, ka Ukrainā izraisījusies katastrofa un plosās ārkārtējs bads, Staļins pavēlēja slēgt Ukrainas robežas, lai neviens nevarētu izbēgt. Skaidrs noziegums, kas jāsauc par genocīdu. Saprotams, ka Vladimira Putina laikā tas tiek noliegts ar pieaugošu spēku, atrunājoties, ka arī citur plosījies bads. “Īpašā” attieksme pret ukraiņiem nodemonstrēta arī neilgi pēc Vācijas uzbrukuma PSRS. Tolaik padomju zemei nesen pievienotajās Rietumukrainas pilsētās pašā vācu ienākšanas priekšvakarā kā ārprātīga strādāja čekistu nonāvēšanas mašīna, par ko plaši kļuva zināms 80. gadu beigās.

Par PSRS sabrukumu sērojošā tiesību pārmantotāja Maskava nespēj samierināties ar neatkarīgas Ukrainas valsts pastāvēšanu, kas neizprotamā kārtā apdraudot Krievijas pretenzijas uz noteiktu vēsturisko leģitimitāti. Diezin vai iespējams saņemt racionālu atbildi un jautājumu, kā var atņemt sen norisinājušos notikumus un vēsturi? Saprotams, ka cīņā par tiesībām uz senās Kijevas kultūrvēsturiskā mantinieka titulu izvēlētais līdzeklis liek noraidīt atsevišķa ukraiņu etnosa, nācijas pastāvēšanu. Nav ukraiņu valodas, ar putām uz lūpām apgalvo Putins un daudzi citi pēc viņa. Tieši tajā slēpjas atbilde uz jautājumu, cik bīstams Ukrainai ir Putins. Pie tam ne jau tikai viņš vien – Krievijas sabiedrība šobrīd nav spējīga ne uz ko citu kā kārtējo reizi apdraudēt un uzbrukt saviem kaimiņiem. Skaudri kā anekdotē, kur Putins lidmašīnā atklāj – mēs drīzumā ietrieksimies kalnā, un 86 pārējie pasažieri viņam piekrīt.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Nedrikst gaidit 2020.gadu kad pec vesturnieku,militaro ,finansialo,izlukdienestu un socialo ekspertu petijumiem Launuma Imperija,ka lielvalsts,beigs eksistet.Saja sava pirmssabrukuma laika kremla cekisti, ar sizofreno punduri prieksgala, var vel paspet izdarit daudzus noziegumus pret citam valstim.Cekistu sarikotais “zapad” ir tikai sakums.
  Valstim kuras robezojas ar Launuma Imperiju ir nekavejoties janodrosina savas robezas,un jalikvide savas valstis esosas piektas kolonas.

 2. Paldies Atim Kļimovičam par skaudro bet patieso rakstu. Arī mēs esam piedzīvojuši Baigo gadu, NKVD slepkaunieciskās zvērības. Bez mūsu NATO, pašu patriotisma vēl cerība ir arī uz krievu demokrātijas dīgliem ne tikai “Krievijas sabiedrība šobrīd nav spējīga ne uz ko citu kā kārtējo reizi apdraudēt un uzbrukt saviem kaimiņiem.”

 3. es domaju petera-1 iesakto lielkrievu valsts kura izgaja baltijas juras krastos saraujaties nacionalie karotaji latgale kur vitebskas guberne vislielakie nacionalisti kepurojas saja nestabila pasaulite krievija iedzita cara laikos pateicoties baltijas nacionalistiem lodzigajiem te uz psrs savienibu nu zaudeja neatkaribu ieskrejot es savieniba….kas talak nopostita latvija kura radas kada cela un neparvaldama pasiem bet arzemniekiem….

 4. Ukrainas Galicija 10 gadus cinijas no 1945-1955 gadam pret okupantiem – cekistiem. Atbrivosanas Armija bija ap 200 000 karotaju . Cekisti kaujas zaudeja ap 50 000 savejo . Slava Ukranai !

 5. krievi — slima tauta Atbildēt

  Krievi ir atbalstījuši visus savus diktatorus (Jeļcins bijs izņēmums), jo viņi bez imperiālisma dzīvei nesaredz jēgu.

 6. Pēc vovas blanka krievelijā varu sagrāba kaukāzietis koba, vovas pukina pēctecis ari varētu nākt no Kaukāza,piemēram no Čečenijas…

 7. Zakāja Ulmani nu tikuši Staļinam klāt,abi ,laikam grozās zārkā

 8. Господин Климович сам страдает паталогической ненавистью к России, к русским, и лично к президенту Путину. Во всех своих статьях он осознанно занимается нагнетанием национальной ненависти, а редакция данного портала эту ненависть тиражирует и помогает её распространять! И автора и редакцию, давно уже можно было привлечь к уголовной ответственности, по соответствующей статье уголовного кодекса. Но при двойных стандартах нашего правосудия такое просто невозможно.

  • Привет, дедуля! А размер премии не огласите? Если сумма заманчивая, может тогда я вам сам адресс сообщу?! Какой напиток вы предпочитаете в это время года? Есть водка, виски, французкое вино?

  • Pievienojos.
   Kamēr tādi organismi kā grafists smirdinās Latvijā gaisu,nekāds izlīgums nav iespējams.

   • Вот кто бы вякал, но только не твой организм, земноводное. Сколько у тебя зубов в реальной то жизни осталось то при таком твоём поведении? Ведь нарываешься постоянно.

 9. Vai Klimovičš kaut kad teica patiesību? Programma Rīga.24 meloja par to, ka Krievijas iedzīvotāju dzīves līmenis ir mazāk par baltkrievu; šodien ignorē faktu, kā tieši Krievija apvienoja ukraiņu nāciju

 10. Tātad tomēr Staļina laikā no represijām cietuši tikai ukraiņi. Vai pārējo ciešanas uzskatāmas par mazākām? Kāds ir mērķis? Noskaidrot, kura tauta ir cietusi visvairāk un pēc tam? Kaut kādu īpašo sarakstu sastādīs? Un tālāk? Kaut kādas nodokļu atlaides vai brīvbiļetes dos? Vienkārši gribu saprast, kāda jēga visām šīm mērīšanām?

  • Iespējams, šis ir pirmais raksts no kādas sērijas un šoreiz tas ir par Ukrainu. Droši vien nākošie būs par to, kā Krievija veica genocīdu pret latviešiem, igauņiem, lietuviešiem, čečeniem un daudzām citām tautām.

 11. atstrādā poroša 30 sudraba grašus un aizstāvi kijevas huntu? kijevas meliem jau neviens vairs netic nekur pasaulē, kāpec tu doma ka tavam rakstelim kāds pieversisies?

 12. Latvijas pilsonis krievs Atbildēt

  Krievija ir mākslīga un neizdevusies valsts. Krievi ir mākslīga tauta – nav pareizi pārkrievotus somugrus un baltus saukt par krieviem. Krievu valoda ir mākslīgi radīta – vairāk nekā 40% vārdu ir no baltu un somugru valodām, vēl ievērojama daļa no tatāru, mongoļu, franču un angļu valodām. Manuprāt, tieši tāpēc daudzi krievi ienīst dabiskas tautas un valodas, it īpaši, ja dabiskā tauta patiesi ir slāviskas izcelsmes (ukraiņi, poļi).

  • tad kas tad ir latvija? Atbildēt

   vispār nekas. katvieši vispār ir leišu, poļu, zviedru, krievu kokteilis. sīkākus piejaukumus pat neuzskaitot. t’\a ka uzmanigi ar citu noniecināšanu, ja pašiem nav ko pretim likt

   • Latvijas pilsonis krievs Atbildēt

    Nav runa par kokteili. Labāk pasaki kāpēc daudzi krievi (īpaši Krievijas krievi) ienīst poļus un ukraiņus, un citas tautas? Kāpēc Krievijas krievi okupēja Latviju, Lietuvu, Igauniju, daļu Somijas, daļu Japānas, daļu Ukrainas, daļu Gruzijas, Čečeniju, kāpēc krievi ar iebrukumu Polijā sāka 2.Pasaules karu?

    • =================
     Krievija ir mākslīga un neizdevusies valsts. Krievi ir mākslīga tauta – nav pareizi pārkrievotus somugrus un baltus saukt par krieviem.
     ===================
     to tu rakstiji, un tieši par to komentēju. nenoniecini citus ja pašiem ir vel sliktāka situācija

     • Latvijas pilsonis krievs

      Tas, ka es rakstu patiesību par neizdevušos valsti Krieviju un krieviem, kuri patiesībā nav Krievijas autohtoni – tas nenozīmē, ka es kādu noniecinu.
      Un Latvijā situācija nav tik slikta – Latvija ir valsts ar problēmām, bet Latvija nav valsts kara noziedzniece un noziedzniece pret cilvēci!

     • Tā ir. Jūs izdomāja Pēteris I un piespieda atteikties no savām baltu, slāvu, somugru, tjurku un mongoļu saknēm, lai varētu sūtīt suņa nāvē pret civilizētām tautām, kuru asiņu nēsātāji paši esiet, bet masons Lomonosovs izveidoja jūsu valodu, kur par pamatu ņemta dienvidu slāvu baznīcas, kas papildināta ar baltu un somugru un tatāru matu.

     • От ваших познаний обалдеть можно просто! Ломоносов массон?! Он придумал язык? Блин, зачем же вы так позоритесь то.

    • Randy, BR-Deutschland & Latvija, €U. Atbildēt

     Pēteris I ‘izcirta logu uz €iropu’, taa tieshaam bija. Kopsh taa laika pa sho logu uz Muusu €iropu gluun pretiigs, nodzeeries, lopisks vanjkjelju-krievelju-urlenju PURNS! Un pa sho pretiigo purnu vajag sist ar visiem iespeejamiem liidzekljiem – fiziskiem, psihiskiem, gariigiem… SIST pa PRETIIGO KRIEVELJU maskalju vanjku PURNU!!! Shiem izdzimtenjiem un degjeneraatiem NAV VIETAS CIVILIZEETAJAA PASAULEE, pie kuras, NEAPSHAUBAAMI, pieder arii muusu Valsts – LATVIJA!!!

     • Это ты то цивилизованный мир?! Обосранная и оплёванная жопа с ручкой, которую имеют все подряд – вот ты кто! Сидишь в своих ирландиях, англиях и сиди спокойно, не вякай! А то ведь можем и напомнить, почём он, фунт лиха.

  • Какой ты на хер русский?!!! Не называй себя так, у такого ублюдка как ты, нет на это никакого права! Ты просто чмо безродное и либералистический выблядок!

   • Вот, вот. Только право быть гражданином и только, вот всё, что у тебя есть. А русского в тебе нет и грамма! Запись о национальности в паспорте ещё ни о чём не говорит. Называть себя русским и быть им на самом деле – это две большие разницы. Ты продукт ассимиляции, манкурт, который забыл и ненавидит язык и культуру своих предков. Настоящий русский никогда не позволит себе и другим, поносить и оскорблядь родину своих предков! Никогда!

Draugiem Facebook Twitter Google+