×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2014
Drukāt

Nākamais lielais projekts Cēsīs – laikmetīgās mākslas centrs (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc Vidzemes koncertzāles “Cēsis” atklāšanas nākamais kultūras infrastruktūras projekts, kuru plānots īstenot, būs Cēsu laikmetīgās mākslas centrs, aģentūrai LETA pastāstīja Vidzemes mūzikas un kultūras centra projekta vadītājs un Cēsu mākslas festivāla direktors Juris Žagars.

Viņš pastāstīja, ka pašlaik notiek darbs pie tā, lai piesaistītu Eiropas fondu līdzekļus šādam pilsētas laikmetīgās mākslas centram. Pašlaik esot izskatītas vairākas iespējamās telpas 6000-9000 kvadrātmetru platībā.

Žagars norādīja, ka šāds centrs neaizvietos laikmetīgās mākslas muzeju Rīgā. Viņaprāt, nacionālā mērogā Rīgā vajadzētu būt gan laikmetīgās mākslas muzejam, gan akustiskajai koncertzālei. “Tā ir nenormāla situācija, ka mazpilsētā ir akustiskā koncertzāle, bet galvaspilsētā tādas nav,” uzsvēra Žagars. Viņš norādīja, ka dažādās situācijās reģioni ir “centrālāki” nekā galvaspilsēta. “Runa ir par gribu. Kamēr Rīgas pašvaldībai nebūs gribas, Rīgā nebūs ne koncertzāles, ne muzeja,” norādīja Žagars.

Viņš atzina, ka ir diezgan pārliecināts par to, ka Cēsīs iecerētais laikmetīgās mākslas centrs gūs Eiropas fondu atbalstu. Žagars uzsvēra, ka, lai projekts gūtu šo atbalstu, tam ir jābūt ekonomiski pamatotam. Pēc viņa domām, Rīgā ieguvums no kultūras būvēm nav tik acīmredzams, kā tas ir Cēsīs, kur, piemēram, iespējams noteikt, cik pilsēta gūst no festivāla apmeklētājiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Nezinu, nezinu…Kas tad uz to muzeju ies? Ķīnieši, kuriem Cēsu varasvīri jau pusi pilsētas pārdevuši? Drīz pēdējie cēsinieki būs spiesti bēgt prom.

  2. Rīgas Ziemeļu transporta koridors-lielākais transporta inrastruktūras objekts Rīgā pēdējās desmitgadēs,kas atslogotu no transporta Rīgas centru un iekļautu Eiropas nozīmes ceļu tīklā Rīgas ostu,ir daudz būtiskāks par laikmetīgās mākslas muzeju!!

    • Un tad Cēsis lai taisa Rīgā to koridoru? Redzams, ka Tev ar galvu nav kārtībā, bet tas ir labojams, ja drusku vairāk sadraudzēsies ar kultūru.

  3. Piedāvājumi,kā pēc iespējas vairāk iztērēt valsts budžeta naudu,lai tikai pievērstu sev vairāk uzmanības-no visām pusēm! Cik naudas,interesanti,ir ziedojis šim muzejam pats modernā un laikmetīgā projekta vadītājs Juris Žagars? Būvēsim tagad vēl uz nabagu rēķina speciālu muzeju šim “mākslas brīnumam”-fotoattēlā redzamajam plastmasas gliemezim? Par obligāto veselības apdrošināšanu un zemessardzi domāsim pēc 2020.gada,vai pat vēl vēlāk? Pēc Žagara domām,Eiropas fondu atbalstu,pat pēc Krievijas sankcijām,gūs nevis mūsu piena produktu un šprotu ražotāji,bet gan Cēsis iecerētais,”ekonomiski pamatotais” laikmetīgās mākslas centrs?

Draugiem Facebook Twitter Google+