×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. oktobris, 2014
Drukāt

Elektrības cena mājsaimniecībām nākamgad var augt pat par 30% (papildināts) (6)

Elektriba, nauda, rekins, spuldze

Mājsaimniecībām prognozējamais elektroenerģijas cenu pieaugums pēc 2015.gada 1.janvāra varētu būt 15-30% apmērā, šodien preses konferencē teica Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra vietnieks Jurijs Spiridonovs.

Iepriekš tika ziņots, ka šā gada sākumā gatavību tirgot elektroenerģiju bija izteikuši četri tirgotāji, turpretī patlaban – jau septiņi. No septiņiem tikai trijiem – AS “Latvenergo” ar “Elektrum” produktu līniju, SIA “Baltkom” un SIA “Win Baltic” – jau ir spēkā esoši piedāvājumi. Savukārt pārējie tirgotāji ar saviem elektrības piedāvājumiem iepazīstinās līdz gada beigām vai nākamajā gadā.

Spiridonovs stāstīja, ka, izvērtējot tirgotāju publiskotos piedāvājumus, var secināt, ka mājsaimniecībām prognozējamais elektroenerģijas cenas pieaugums būs 15-30% apmērā, kas būs atkarīgs no mājsaimniecības patēriņa. Tajā pašā laikā EM pārstāvis uzsvēra, ka elektrības cenu kāpums nevar būt par pamatu citu preču un pakalpojumu cenu kāpumam, jo lielie komersanti elektroenerģiju jau iegādājas brīvajā tirgū kopš 2008.gada, bet vidējie un mazie komersanti – kopš 2012.gada.

AS “Sadales tīkls” valdes loceklis Ilvars Pētersons norādīja, ka tirgotāju interese par elektroenerģijas tirdzniecību mājsaimniecībām liecina, ka konkurence ir un kļūst aizvien sīvāka.

“Tā ir laba ziņa patērētājam, jo elektrības tirgotājiem būs jāpiedāvā lietotājiem elektrība un citi pakalpojumi konkurences apstākļos par iespējami zemāko tirgus cenu vai komplektā ar citiem mājsaimniecībām noderīgiem pakalpojumiem. Lielākā iedzīvotāju daļa iekļaujas zemākajā elektrības patēriņa grupā – līdz 200 kilovatstundām (kWh) mēnesī. Savukārt visasākā cīņa starp tirgotājiem būs par klientiem ar vidēju un lielu elektroenerģijas patēriņu – no 200 kWh līdz 600 kWh mēnesī un vairāk. Tāpēc īpaši aicinām šos klientus laicīgi iedziļināties tirgotāju piedāvājumos un vērtēt tos, meklējot sev izdevīgāko,” sacīja Pētersons.

Lai atbalstītu sociāli mazaizsargātās sabiedrības grupas, likumdošanā paredzēts finansiāls atbalsts daudzbērnu ģimenēm, kuras no 1.janvāra katru mēnesi 300 kWh varēs iegādāties par pašreiz spēkā esošo “Starta tarifu”. Savukārt trūcīgām un maznodrošinātām personām tiks saglabāta iespēja katru mēnesi iegādāties 100 kWh par minēto tarifu. 2015.gadā valsts noteikto atbalstu īstenos “Latvenergo”, bet 2016.gadā valsts sludinās iepirkumu konkursus elektrības tirgotājiem par iespēju nodrošināt valsts atbalstu daudzbērnu ģimenēm un maznodrošinātajiem.

Lai informētu sabiedrību par elektroenerģijas tirgus atvēršanu mājsaimniecībām, “Sadales tīkls” no oktobra beigām līdz martam īstenos klientu informēšanas aktivitātes nacionālajā un reģionālajā presē, televīzijā, radio un internetā. Savukārt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija šā gada novembrī Latvijā rīkos regulatora Reģionu dienas, kuru laikā interesentiem tiks sniegta plašāka informācija par elektroenerģijas tirgus atvēršanas jautājumiem.

Jau ziņots, ka elektroenerģijas tirgus mājsaimniecībām tiks atvērts 2015.gada 1.janvārī. “Sadales tīkla” valdes loceklis Ilvars Pētersons iepriekš atzina, ka mājsaimniecības elektrības tirgotāju varēs mainīt kaut vai katru mēnesi, taču brīvajā elektrības tirgū bez mājsaimniecībām ir iesaistītās vēl trīs puses – iepriekšējais elektrības tirgotājs, jaunais tirgotājs un sadales sistēmas operators. Lai datu apmaiņa starp iesaistītajām pusēm notiktu kvalitatīvi, ir nepieciešamas divas nedēļas, tāpēc šā gada 15.decembris būs pēdējais datums, lai klients jau 1.janvārī varētu pirkt elektrību no jaunā tirgotāja.

“Ja klients vēlēsies mainīt tirgotāju pēc 15.decembra, tad viņš līgumu ar jauno piegādātāju varēs slēgt tikai vēl pēc mēneša – nevis ar 2015.gada 1.janvāri, bet 1.februāri,” norādīja “Sadales tīkla” pārstāvis.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Cenu pieaugums anule pensiju divu gadu pielikumu.Invalīdiem arī nav nekādu atlaižu.Būs jūtams sociālās nevienlīdzības pieaugums.Tautas savēlētās labējās partijas bēgot no virtuāliem krieviem skrien reālas nabadzības virzienā.

 2. Nu ko, Vienotības apmātās aitas – atkal klusēsim???

 3. latvietis parastais Atbildēt

  ja prognozē 30% tad reāli būs visi 50

  • Parastajam ir paregja dotiibas! Bet nopietni: arii Vaacijaa elektriibas cena celsies. Bet kapeec Latvijaa? Mums tachu ir 3 speekstacijas zu Daugavas, kur elektriiba turbiinaas naak par velti!

   • latvietis parastais Atbildēt

    tas ir jautājums uz ko neviens nespēj atbildēt:) nu par velti gluži nesanāk hesos, bet pašizmaksu nevar uzzināt pat reviziju veicot, nav viņas aprēķina vienkārši kautkādos aktos atrada ka varetu but 1,2 santīmi, tas butu 2 centi apmeram, bet ari tas bija bez jebkāda aprēķina no galvas izvilkts cipars.
    tur tā opera ir pavisasm intresanta, piesauc ka obligātā iepirkuma komponente pie vainas, un tad kautrigi aizmirst pateikt ka OBLIGĀTS IEPIRKUMS IR TIK NO MAZAJIEM RAŽOTĀJIEM KAS NAV LATVENERGO, JO LATVENERGO TAČU RAŽO PLĀNVEIDĀ, bet šuri muļi rezultātā oik saņem gan latvenergo teci, gan hesi, gan vēja parks(kam vispār jau termiņi iztecējuši jebkādam atbalstam. tur tie cipari bija drausmīgi oik 2/3 aiziet pašam latvenergo. tā teikt elektribas nodoklis papildus.

 4. Vai tiešām jums nav žēl to cilvēku un ģimenes kas tagat jau nevar samaksāt visus savus maksājumus? Un valsts vēl saka ka domā par cilvēkiem, vēlas lai atgrieztos visi kas aizbraukuši. Jums pašiem smiekli nenāk? Par ko lai tie cilvēki dzīvo? Pašiem pilnas kabatas ar naudu un tad tik ar vieglu roku tik visam cenas pielikt..Novēlu jums tik mazas algas lielus rēķinus kā parastam cilvēkam..
  Tad mēs paskatīsimies kā jūs izdzīvosiet

Draugiem Facebook Twitter Google+