Kultūra
Kultūrpolitika

Nākamnedēļ Latvijas Kultūras akadēmijā norisināsies uzņemšana maģistra un doktora studiju programmās0

Foto: LETA

No 19.augusta līdz 23.augustam Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA) notiks uzņemšana maģistra studiju programmas “Mākslas” apakšprogrammā “Starptautiskais mediju un kultūras menedžments” vācu valodā un doktora studiju programmā “Mākslas”, pavēstīja LKA sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Lūse.

Vācu valodā realizētā apakšprogramma “Starptautiskais mediju un kultūras menedžments” sagatavo konkurētspējīgus mediju un kultūras menedžerus, kuri spēj darboties visdažādākajās kultūras nozarēs un gūt panākumus modernā Eiropas kultūras telpā visdažādākajās kultūras nozarēs, stāstīja Lūse. Līdzās teorētiskām zināšanām studiju procesā īpaši izcelts ir praktiskās darbības faktors – studenti darbojas dažādos projektos un veic praksi kādā no plašā klāstā piedāvātām institūcijām Vācijā.

Apakšprogrammu vada Latvijas un Vācijas mācību spēki. Lielākā daļa no viņiem ir aktīvi praktiķi, kas ieguvuši vadošu pozīciju savā nozarē. Vienlaikus visiem ir bagāta pedagoģiskā pieredze starptautiskās augstskolās un universitātēs, uzsvēra Lūse.

Viņa stāstīja, ka LKA ir vienīgā augstskola Latvijā, kas piedāvā iegūt doktora zinātnisko grādu Mākslas zinātņu nozarē Kultūras teorijas apakšnozarē. LKA doktora studiju programmas prioritāte ir kultūras un mākslas procesu pētījumi, tai skaitā starpdisciplinaritātes kā izpētes metodoloģijas attīstība. LKA doktora studiju programma rosina izstrādāt jaunas pētniecības jomas, kas ļauj vērtēt gan kultūras vēstures attīstību, gan aktuālās kultūras norises un tādējādi spēj ietekmēt humanitāro zinātņu un to izpratnes attīstību gan Latvijā, gan starptautiskā mērogā.

Lai pieteiktos studijām, jāsagatavo CV un motivācijas vēstule, kā arī jāpārskaita reģistrācijas maksa uz LKA tīmekļa vietnē norādīto kontu, jāsagatavo maksājuma izdruka un jādodas uz LKA, līdzi ņemot 2 fotogrāfijas, pasi un izglītības dokumentus. CV un motivācijas vēstuli jāiesniedz gan izdrukas, gan elektroniskā formātā.

Pieteikumus studijām iespējams iesniegt no plkst.10.līdz 16. LKA, Ludzas ielā 24.

LA.lv
JD
Jūlija Dibovska
Kultūra
“Koks mirstot nesaudzēs bendi.” Sandras Ratnieces dzeja
23 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Oktobrī rīko vērienīgu dizaina notikumu
23 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO, VIDEO: Latvijas labāko mežradznieku satikšanās uz “Lielā dzintara” skatuves
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
Dzērāji stutē budžetu. Strenči uzstutē dzērājus…
2 minūtes
LE
LETA
Dabā
Izplatīts dzeltenais brīdinājums par stipru lietu
34 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
9 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
11 stundas
PL
Pēteris Leiškalns*
Ekonomika
Pēteris Leiškalns: Šādā veidā svaidīties ar naudu nedrīkst! Tas ir amorāli!
48 minūtes