Latvijā
Sabiedrība

Ne visi var pretendēt uz mazāku sodu 0

Foto LETA

Tas, kurš atzīst sevi par vainīgu un savlaicīgi samaksā sodu, maksā uz pusi mazāk – to paredz pērn pieņemtās izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Taču izrādās – ne visi var pretendēt uz mazāku sodu.

Kā LA.lv atklāja kāds autovadītājs, viņš atzinis sevi par vainīgu ceļu satiksmes pārkāpuma izdarīšanā un cerējis, ka atbilstoši jaunajai normai, varēs pretendēt uz 50% atlaidi piemērotajam sodam. Taču viņam skaidrots, ka tas nav iespējams, jo par ceļu satiksmes pārkāpumiem daļēji atbrīvot no soda var tikai atsevišķos gadījumos.

Kā skaidro Valsts policija (VP), daļēju atbrīvošanu no soda samaksas nevar piemērot gadījumos, ja ir kaut viens cietušais; par pārkāpumu paredzēts administratīvais arests; konstatēti apstākļi, kas pastiprina personas atbildību pārkāpumā; tiek piemērota garantijas nauda; administratīvā pārkāpuma lieta izskatīta bez pārkāpēja klātbūtnes ( ja pārkāpums fiksēts ar fotoradaru vai, ja pārkāpējs neierodas uz lietas izskatīšanu).

Saistītie raksti

Tāpat šo normu nevar piemērot arī tādā gadījumā, ja persona, kuru sauc pie administratīvās atbildības, gada laikā jau bijusi nosacīti daļēji atbrīvota no naudas soda samaksas. Lēmums par nosacītu daļēju atbrīvošanu no naudas soda samaksas zaudē spēku, ja administratīvi sodītā persona pārsūdz lēmumu par naudas soda uzlikšanu.

Pārkāpuma apstākļus un lēmumu par soda samazināšanu pieņem amatpersona. Taču, ja pārkāpējs 15 dienu laikā sodu neatmaksā, tad sods būs jāmaksā pilnā apmērā.

Jau vēstīts, ka šāda norma pieņemta, lai motivētu pārkāpējus brīvprātīgi samaksāt piemērotos naudas sodus.

LA.lv