×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. oktobris, 2012
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: “Seleste un Džesijs. Nešķirami”

seleste_dzesijs_73

Kaut Rašida Džonsa un Ednijs Sembergs vismaz pagaidām nav pietuvojušies Holivudas A klases aktieru pulciņam, Sandensā pirmizrādi piedzīvojusī romantiskā filma “Seleste un Džesijs. Nešķirami” uzskatāmi pierāda šo aktieru talantu un režisora Lī Tolanda Krīgera kino jušanu.


 

Romantiskā kino žanrs vismaz pēdējos gados pavadīts zem Noras Efronas un Gerija Māršala filmu zīmes, tāpēc “Selestes un Džesija. Nešķirami” parādīšanās ir tikpat smalks pienesums kā pirms pāris gadiem iznākusī filma “500 dienas ar Sammeri”, kas, apejot tik atpazīstamos stereotipus, parāda niansētāku un no Holivudas lielo studiju bosu peļņas aprēķiniem ne tik atkarīgu kino stāstu, daudz interesantāku nekā shēmas “viņi satikās-pašķīrās-vientulībā izraudājās-un atkal satikās” neskaitāmie atreferējumi. Un tā: Seleste un Džesijs pazīst viens otru jau kopš vidusskolas laikiem, viņi kopā ir pārdzīvojuši daudz, kā arī apprecējušies, lai nu saprastu, ka laulība šķirama, jo blusas, kas kopdzīves sākumā šķita niecīgas, nu pāraugušas ziloņa apmērus, taču tajā pašā laikā viņi ļoti labi apzinās, ka ir paši labākie draugi, kas, neskatoties uz gaidāmo dokumentu kārtošanu, vēl joprojām katru mīļu brīdi pavada kopā. Līdz reizei, kad Džesijs atklāj, ka viņam kājiņa paslīdējusi un Veronika palikusi stāvoklī, proti, viņš, vēl joprojām nepieaugušais lielais bērns, kurš vienmēr izvairījies no atbildības, kas tik ļoti nepatika Selestei, kļūs par tēvu. Lai nu ko, bet šādu notikumu pavērsienu Seleste nudien nav gaidījusi, tāpat kā arī pašas reakciju, kas viņu, vienmēr varošu, vienmēr pareizu un pa karjeras kāpnēm tik uz augšu kāpjošu sievieti, pilnībā izsit no ikdienas, liekot ķerties pie viskija pudeles un gremdēties sevis žēlošanā, izmantojot visus klasiskos un kino tik mīļos līdzekļus. Taču tad viņa iepazīstas ar pašas kompānijas pārstāvēto jauniņo dziedātāju Railiju, kura, izskatoties pēc apbružātas un ciniskas Britnijas Spīrsas, vismaz desmit gadus vecākajai Selestei atver acis uz daudzām dzīves patiesībām, kas pēc teicamnieces titula aizsniegties kārajai galvenajai varonei liek pārvērtēt arī savu dzīvi, pār kuru kontroli viņa jau pasen kā pazaudējusi.

Kā daudzās romantiskās filmās arī Lī Tolanda Krīgera filmā neiztikt bez galveno varoņu pretnostatīšanas, taču Rašidas Džonsas (viņa ir arī filmas scenārija līdzautore) un Endija Semberga tēlojumā Seleste un Džesijs ir tik harismātisks pāris, ka pārējiem filmas aktieriem ir grūti nepalikt ēnā, taču Krisam Mesinam un Emmai Robertsai, kā arī Vilam Makormikam (arī viņš ir scenārija līdzautors) tas izdodas, ko gan nevarētu teikt par “Gredzenu pavēlnieka” sērijas zvaigzni Eliju Vudu. Par humoru filmas autori nav aizmirsuši, arī par skumjām un nožēlu, un vientulību ne, kā arī par manipulēšanu ar “kā būtu, ja”, taču uzslavu scenāristi un režisors pelnījuši par skatītāja labsajūtu, nemēģinot ekrānu apdzīvot ar nejēdzībām kaut vai tikai verbālā izpausmē (Emmas Robertsas varones nihilisms norakstāms uz viņas mazo dzīves pieredzi) un nevadot stāsta varoņus kā marionetes aiz rokas tajā virzienā, kas parasti beidzas ar vārdiem “un viņi dzīvoja ilgi un laimīgi”, jo jau pašā sākumā ne no viena netiek slēpts, ka Seleste un Džesijs šķiras, taču paliks draugi.

UZZIŅA:

“Seleste un Džesijs. Nešķirami”/”Celeste & Jesse Forever”

ASV, 2012.

Režisors: Lī Tolands Krīgers

Lomās: Rašida Džonsa, Endijs Sembergs, Elija Vuda, Emma Robertsa, Ēriks Kristiāns Olsens, Eiri Geinora, Kriss Mesina

No 5. oktobra “Kino Citadele”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+